Płotkarka Resovii pobiła “życiówkę” i została wicemistrzynią Polski. Sprinter wygrał w Kijowie, a skoczkini wzwyż zdobyła złoto MPJ

Klaudia Wojtunik poprawiła rekord życiowy i lada dzień wyruszy do Szwecji, gdzie weźmie udział udział w Mistrzostwach Europy Archiwum klubu
Bardzo udanie startowali w ostatnich dniach lekkoatleci Resovii. Z Lublina, gdzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23), zadowolona wróciła Klaudia Wojtunik. Podopieczna trenera Janusza Mazura w biegu na 100 m ppł uzyskała czas 13.21, pobiła wyraźnie swój życiowy i zdobyła srebrny medal.

Klaudia uległa jedynie rekordzistce świata, Klaudii Siciarz, ale i tak uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy, które ropoczną się w czwartek w szwedzkim Gavle.

Sporego wyczynu dokonała Patrycja Surowiec. Koleżanka klubowa Klaudii w biegu na 3 000 metrów z przeszkodami poprawiła swój rekordy życiowy aż o 25 sekund i zajęła 6. miejsce. W tym samym biegu wychowanka Resovii, Paulina Szostecka, zajęła 2. miejsce.

Młodzi lekkoatleci Resovii świetnie poradzili sobie także w Kijowie, gdzie odbył się czwórmecz U’18. Polska reprezentacja triumfowała z dorobkiem 101 punktów, wyprzedzając Ukrainę (71), Białoruś (63) i Turcję (61).

Przyczynił się do tego m.in. Oliwer Wdowik, który reprezentował nasz kraj w biegu na 200 metrów. Nastoletni resoviak wygrał z czasem 21.43. Teraz czekają go mistrzostwa Polski juniorów młodszych, a następnie wyjazd na Węgry (Gyor), gdzie odbędzie się lekkoatletyczny festiwal o randze europejskiego czempionatu.

Nie zawiodła także Wiktoria Miąso, która w Raciborzu zdobyła mistrzostwo Polski juniorów w skoku wzwyż. Na początku konkursu podopieczna Michała Tittingera miała jednak pod górkę. Nie zaliczała pierwszych prób, a gdy z poprzeczką umieszczoną na wysokości 172 cm uporała się dopiero za trzecim podejściem, wydawało się, że będzie musiała się zadowolić brązem.

Nasza skoczkini nie straciła jednak rezonu ani koncentracji, wysokość 176 zaliczyła za pierwszym razem i w tym momencie miała już złoto w kieszeni. Ambitna rzeszowianka chciała jednak czegoś więcej - poprosiła o wysokość 180. Z nią też dała sobie radę.

Tym sposobem wyrównała rekord życiowy i pierwszy raz w tym roku uzyskała taki wynik. Wiktoria wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy, które w dniach 18-21 lipca odbędą się w szwedzkim Boras.

Na podium stanęła też męska sztafeta Resovii 4x400 m. Po pasjonującym biegu zajęła w Raciborzu 3. miejsce. Podopieczni trenera Piotra Kowala biegli w składzie: Marcin Dzimira, Damian Tereszkiewicz, Karol Sokół, Konrad Bernal.

Jeszcze lepiej poradziła sobie damska sztafeta Victorii Stalowa Wola 4x400m. Zajęła w 2. miejsce, a w chodzie na 10 000 m wicemistrzostwo zdobyła Wiktoria Raś ze Stali Mielec.

Poza podium w biegu na 800 m znalazła się Emilia Czapka (Resovia).

- Zajęła piątą pozycję, ale od kilku lat nie było biegu z tak dobrymi czasami - zaznacza Piotr Kowal.