1 liga gr. B. SRS Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 37:29 [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Kolejne, czwarte zwycięstwo przed własną widownią odniosła przemyska „siódemki”, dzięki czemu utrzymała czwarte miejsce. W czołówce tabeli duży ścisk – ósmy zespół ma zaledwie 6 „oczek” mniej od lidera.  Po trzytygodniowej przerwie przemyślanie kiepsko „weszli” w mecz. Przegrywali od 2. minuty, a w 12. przyjezdni prowadzili już 9:3. W tym okresie Czuwaj zmarnował aż trzy rzuty karne, a w całym spotkaniu - pięć! Dopiero wejście na  parkiet pozyskanych latem Kacpra Króla i Huberta Obydzia wyraźnie zmieniło obraz gry na korzyść popularnych „Harcerzyków”. W 22. min. 37-letni Maciej Kubisztal, który imponował skutecznością, wyrównał (12:12) rzutem z … połowy  boiska, a chwilę potem Obydź dał prowadzenie 14:13.W drugiej odsłonie czuwajowcy ciągle utrzymywali nieznaczny zapas, który odczuwalnie powiększyli między 37. a 39. min. Zdobyli cztery bramki, tracąc tylko jedną i było 24:19 dla nich. Ambitna, szybko wyprowadzająca akcje, ekipa ze Świdnicy w końcówce osłabła z sił i już nie zbliżyła się do naszych.Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 37:29 (17:15)Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Kijanka – Puszkarski 4, Biernat 3, Stołowski 2, Nowak 1, M. Kroczek 1, Kubisztal 15 (2 karne) oraz Król 3, Kubik, Bajwoluk 2, Obydź 6, Kulka. Trener Piotr Kroczek.Świdnica: Wasilewicz, Bajkiewicz, Prus – Borszowski 7 (2 k.), Piędziak 3, Cegłowski 2, K. Rogaczewski 2 (1 k.), Brygier, P. Kijek 3 oraz Chaber 2, Starosta, Borowski 1, Paleń 4, D. Kijek 1, P. Rogaczewski 4. Trener Grzegorz Garbacz.Wykluczenia: Piędziak 40, Cegłowski 46 (obaj gradacja kar). Kary: 14 -14 minut. Widzów 650.
Kolejne, czwarte zwycięstwo przed własną widownią odniosła przemyska „siódemki”, dzięki czemu utrzymała czwarte miejsce. W czołówce tabeli duży ścisk – ósmy zespół ma zaledwie 6 „oczek” mniej od lidera. Po trzytygodniowej przerwie przemyślanie kiepsko „weszli” w mecz. Przegrywali od 2. minuty, a w 12. przyjezdni prowadzili już 9:3. W tym okresie Czuwaj zmarnował aż trzy rzuty karne, a w całym spotkaniu - pięć! Dopiero wejście na parkiet pozyskanych latem Kacpra Króla i Huberta Obydzia wyraźnie zmieniło obraz gry na korzyść popularnych „Harcerzyków”. W 22. min. 37-letni Maciej Kubisztal, który imponował skutecznością, wyrównał (12:12) rzutem z … połowy boiska, a chwilę potem Obydź dał prowadzenie 14:13.W drugiej odsłonie czuwajowcy ciągle utrzymywali nieznaczny zapas, który odczuwalnie powiększyli między 37. a 39. min. Zdobyli cztery bramki, tracąc tylko jedną i było 24:19 dla nich. Ambitna, szybko wyprowadzająca akcje, ekipa ze Świdnicy w końcówce osłabła z sił i już nie zbliżyła się do naszych.Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 37:29 (17:15)Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Kijanka – Puszkarski 4, Biernat 3, Stołowski 2, Nowak 1, M. Kroczek 1, Kubisztal 15 (2 karne) oraz Król 3, Kubik, Bajwoluk 2, Obydź 6, Kulka. Trener Piotr Kroczek.Świdnica: Wasilewicz, Bajkiewicz, Prus – Borszowski 7 (2 k.), Piędziak 3, Cegłowski 2, K. Rogaczewski 2 (1 k.), Brygier, P. Kijek 3 oraz Chaber 2, Starosta, Borowski 1, Paleń 4, D. Kijek 1, P. Rogaczewski 4. Trener Grzegorz Garbacz.Wykluczenia: Piędziak 40, Cegłowski 46 (obaj gradacja kar). Kary: 14 -14 minut. Widzów 650. Wacław Burzmiński, fot. Łukasz Solski
W meczu 1 ligi gr. B piłkarzy ręcznych, SRS Czuwaj Przemyśl pokonał ŚKPR Świdnica 37:29 (17:15).

Materiał oryginalny: 1 liga gr. B. SRS Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 37:29 [ZDJĘCIA] - Nowiny