MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Europoseł Bogdan Rzońca w Rzeszowie: Polska otrzymuje z Unii więcej pieniędzy niż do niej wpłaca, ale ludzie boją się Zielonego Ładu

Józef Lonczak
Józef Lonczak
WParlamencie Europejskim zapadają ważne decyzje mające wpływ także na  dalszy rozwój Podkarpacia. Dlatego tak ważne jest kto reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim - tłumaczył europoseł Bogdan Rzońca.
WParlamencie Europejskim zapadają ważne decyzje mające wpływ także na dalszy rozwój Podkarpacia. Dlatego tak ważne jest kto reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim - tłumaczył europoseł Bogdan Rzońca. Luiza Lizut
Europoseł Bogdan Rzońca podczas kampanii wyborczej odwiedził we wtorek Rzeszów. - Polska otrzymuje z Unii więcej pieniędzy niż do niej wpłaca - podsumował bilans gospodarczy naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Zachęcał też do udziału w eurowyborach, bo nieobecni nie mają racji.

- Jesteśmy już w trakcie kampanii wyborczej do Europarlamentu i coraz więcej ludzi się nią interesuje. Na pytanie czy nasz głos ludzi z Podkarpacia ma w Unii jakieś znaczenie i czy warto brać udział w tych wyborach odpowiadam: Tak, bo nieobecni nie mają racji. A w Brukseli i Strasburgu zapadają ważne decyzje jak chociażby o dofinasowaniu budowy przebiegającej przez Podkarpacie trasie szybkiego ruchu S19 Via Carpatia - mówił poseł Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca.

Ważne decyzje dla Podkarpacia

- Chcę zapewnić, że w Parlamencie Europejskim zapadają ważne decyzje mające wpływ na dotychczasowy i dalszy rozwój Podkarpacia. W dużym stopniu rozwój naszego regionu zależy od funduszy z Unii Europejskiej. O ich podziale decyzje zapadają
właśnie w Brukseli. Dlatego tak ważne jest kto reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim - tłumaczył europoseł.

Jakie sprawy niepokoją mieszkańców

Bogdan Rzońca odniósł się także do spraw, które niepokoją mieszkańców, samorządowców, rolników i przedsiębiorców, a które są rozstrzygane także w Brukseli.

- Mieszkańcy pytają mnie najczęściej o takie trzy tematy związane z planowanymi reformami Unii Europejskiej - mówił B. Rzońca.

Po pierwsze, czy powstanie super państwo europejskie, które zabierze najważniejsze kompetencje i decyzje poszczególnym państwom członkowskim Unii,

Po drugie, czy wprowadzanie tak radykalnych rozwiązań "Zielonego Ładu" nie spowoduje więcej szkód niż korzyści. Nie tylko rolnicy i transportowcy, ale także właściciele boją się "Zielonego Ładu", bo spowoduje on wzrost cen energii i innych towarów oraz zmniejszenie inwestycji. Już niektóre firmy i koncerny w związku z "Zielonym Ładem" ograniczają inwestycje, a nawet wycofują się z Unii Europejskiej i przenoszą inwestycje do Chin czy USA.

Po trzecie, ludzie zastanawiają czy Polska jest bezpieczna i czy wschodnia granica Polski i Unii Europejskiej jest dobrze zabezpieczona, czy polityka imigracyjna Unii jest właściwa i czy nie grozi nam masowy napływa imigrantów.

Ile pieniędzy otrzymujemy z Brukseli

Europoseł Bogdan Rzońca przypomniał, że Polska jest w UE już 20 lat. W tym czasie jako kraj otrzymaliśmy z Brukseli 245 mld euro, a w tym samym czasie do unijnego budżetu Polska wpłaciła 83 mld euro.

- Zatem netto otrzymaliśmy 161 mld euro, co daje średnio około 8 mld euro czyli blisko 32 mld złotych rocznie - wyliczał europoseł.

- Te pieniądze są ważne, bo przy całkowitym budżecie Polski, który w tym roku wynosi 862 mld złotych, 32 miliardy złotych z Unii są ważnym dofinansowaniem wielu inwestycji realizowanych przez samorządy i firmy prywatne tak w kraju i na Podkarpaciu - dodał Bogdan Rzońca.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 9 czerwca.

WParlamencie Europejskim zapadają ważne decyzje mające wpływ także na  dalszy rozwój Podkarpacia. Dlatego tak ważne jest kto reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim - tłumaczył europoseł Bogdan Rzońca.

Europoseł Bogdan Rzońca w Rzeszowie: Polska otrzymuje z Unii...

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24