1 liga kobiet. Karpaty Krosno pokonały zespół z czołówki rozgrywek w trzech setach

Tomasz Paryś
Karpaty Krosno po zmianie trenera zanotowały drugie zwycięstwo z rzędu.
Karpaty Krosno po zmianie trenera zanotowały drugie zwycięstwo z rzędu. Podkarpacie ze smakiem
Karpaty Krosno po zmianie trenera zaczynają grać skuteczną siatkówkę. Przed własną publicznością Karpatki rozbiły trzeci w tabeli MKS Copco Imielin.

Długo krośnieńscy kibice czekali na taki występ swoich siatkarek w tym sezonie. Po spokojnym otwarciu pierwszego seta, Karpatki przyspieszyły w jego połowie odskakując od rywalek na sześć punktów (13:7). W kolejnych wymianach gospodynie powiększyły przewagę i pewnie wygrały inaugurującą odsłonę. Po wyrównanym początku drugiej partii krośnianki zbudowały pięciopunktową przewagę (14:9), która chwilę później stopniała do trzech „oczek” (20:17), jednak cztery kolejne zwycięskie wymiany dały siatkarkom z Podkarpacia piłkę setową. Zaskoczone przeciwniczki z Imielina nie potrafiły rozwinąć swoich skrzydeł i również trzecia partia padła łupem podopiecznych trenera Szymona Czekaja, chociaż była to najbardziej wyrównana odsłona spotkania.

Karpaty-PANS Krosno - MKS Copco Imielin 3:0

Sety: 25:17, 25:18, 25:20

Karpaty: Jankowska, Bogdanowicz, Klisiak, Kuczyńska, Bartczak, Szczelokowa - Dąbrowska (libero). Trener Szymon Czekaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: LOS Nowy Dwór Mazowiecki - KS Piła 3:2 (25:17, 25:21, 26:28, 23:25, 18:16), Płomień Sosnowiec - SMS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:18, 28:26), Wieżyca 2011 Stężyca - Energetyk Poznań 3:1 (25:17, 25:9, 21:25, 25:12), Solna Wieliczka - Nike Węgrów 2:3 (25:22, 25:18, 19:25, 13:25, 12:15), BAS Białystok - Legionovia Legionowo przełożony na 17 grudnia, Sokół Mogilno - San-Pajda Jarosław 3:2 (25:20, 22:25, 30:28, 23:25, 15:9) rozegrany awansem 3 grudnia.