1 liga kobiet. SPS Stal Mielec tym razem nie dała rady. Przegrany tie-break z Enea Energetykiem Poznań [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
Mieleckie siatkarki przegrały zaległy mecz z Enea Energetykiem Poznań. Duży wpływ na końcowy wynik miał czwarty set, w którym Stal prowadziła już sześcioma punktami, a mimo to przegrała do 21.

Pierwszego seta gospodynie wygrały dość wyraźnie, a bardzo dobrze po raz kolejny punktowała Katarzyna Bryda, którą wspomagały Marta Duda i Patrycja Wardęga.

Jednak w drugim secie, bardzo wyrównanym, to przyjezdne w grze na przewadze postawiły na swoim i zrobił się remis. Trzeciego seta mielczanki wygrały do 20 i można było mieć nadzieję, że tym razem uda się zakończyć sprawę bez nerwówki i kolejnego tie-breaka.

W kolejnej partii do pewnego momentu wszystko szło po ich myśli. Po ataku Łucji Laskowskiej było już 11:5. Wtedy jednak nasze siatkarki stanęły, a ekipa z Poznania zaczęła się rozkręcać. Nagle zrobił się remis, a po chwili było już 17:13 na korzyść przyjezdnych.

W kolejnych minutach nic się nie zmieniło i ostatni punkt w tej części gry sprytnym zagraniem zdobyła Oriana Miechowicz. O zwycięstwie jednej z drużyn musiał więc decydować tie-break.

Piąty set miał jednostronny przebieg. Siatkarki Stali Mielec grał tak, jakby odcięto mu zaczęło brakować im sił do równorzędnej walki z rywalkami. Przy serii Emilii Oktaby było 13:6 dla zespołu gości, zmagania w tym secie oraz meczu zakończyła Klaudia Świstek.

Był to ostatni w tym roku mecz SPS Stali Mielec na własnym parkiecie. W ostatniej tegorocznej kolejce zagrają na wyjeździe z Politechniką Śląską Gliwice. Być może w tym roku zostanie jeszcze rozegrany zaległy derbowy mecz z San-Pajdą Jarosław w Jarosławiu.

SPS Stal Mielec - Enea Energetyk Poznań 2:3

Sety: 25:18, 25:27, 25:20, 21:25, 8:15.

Stal: Laskowska, Żabińska, Bryda, Mras, Duda, Wardęga, Samul (libero) oraz Hatala, Stroiwąs, Stachowicz Hochołowska. Trener Agnieszka Rabka.