1 liga kobiet. Stal Mielec rozbiła Energetyk Poznań, a Karpatki odprawiły Nike Węgrów

Tomasz Paryś
Krośnianki straciły tylko jednego seta z Nike Węgrów.
Krośnianki straciły tylko jednego seta z Nike Węgrów. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno/Facebook
Siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec bardzo łatwo wygrały na wyjeździe z trzecim w tabeli Energetykiem Poznań. Zwycięstwo odniosły także Karpatki, pokonując na własnej hali Nike Węgrów. Gorszy dzień miał zespół SAN-Pajda Jarosław, który przegrał przed własną publicznością z Sokołem Mogilno.

1 LIGA KOBIET

Karpaty Krosno Glass PANS Krosno – Nike Węgrów 3:1

Sety: 25:11, 25:22, 21:25, 25:20

Karpaty: Bogdanowicz, Makarewicz, Szczelokowa, Oktaba, Wisz, Grodzka – Dąbrowska (libero) oraz Wosiewicz (libero), Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

Pierwszy set bez historii. Gospodynie od początku do końca kontrolowały jego przebieg, odskakując na kilkupunktowe prowadzenie już na początku meczu. W tej części gry duże znaczenie miała skuteczna zagrywka krośnianek. Zwycięstwo w drugiej partii rozstrzygnęło się w końcówce przy stanie 20:20. W polu serwisowym pojawiła się przyjmująca Julia Szczelokowa i dwoma asami zbudowała bezpieczną przewagę, której dziewczyny już nie wypuściły z rąk. Najwięcej emocji przyniósł kibicom trzeci set, pełny wielu zwrotów akcji. Karpatki już na starcie prowadziły 7:2, a później 11:6. Po czasie dla drużyny gości, przewaga stopniała, a nawet przerodziła się w stratę (11:14). Rywalki zdobyły osiem punktów z rzędu. Na niewiele zdała się zmiana rozgrywającej, Karolina Legień zastąpiła Amelię Bogdanowicz, bo trzeci set padł ostatecznie łupem węgrowianek. W czwartej odsłonie krośnianki ponownie wróciły do swojej gry i odskoczyły na kilka punktów (6:1; 11:4; 17:12). Stan ten utrzymał się już do końca seta. Ostatni punkt w meczu po skutecznym ataku zdobyła Wiktoria Makarewicz, która została wybrana zawodniczką meczu. W następnej kolejce drużyna z Krosna wybiera się na mecz z Sokołem do Mogilna.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wieżyca 2011 Stężyca - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (25:27, 20:25, 22:25), Solna Wieliczka - BAS Białystok 0:3 (16:25, 22:25, 27:29), SAN-Pajda Jarosław - Sokół Mogilno 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 22:25), Płomień Sosnowiec - LTS Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) Energetyk Poznań - Stal Mielec 0:3 (16:25, 12:25, 12:25), Częstochowianka Częstochowa - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 19:25, 16:25).