1 liga siatkarek. Krośnianki ugrały tylko jednego seta w Szczyrku. Wygrane Stali Mielec i San-Pajdy Jarosław

sec, mił
TaniaVdB/pixabay.com

SMS PZPS Szczyrk - Karpaty MOSiR AZS PWSZ 3:1

Sety: 18:25, 25:13, 25:23, 25:16.

Karpaty: Pelczarska, Kozyra, Rola, Jakóbiak, Filipek, Laskowska oraz Szmigielska (libero), Wisz, Szczygielska, Witkoś. Trener Dominik Stanisławczyk.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu, z Politechniką Gliwcką oraz Budowlanymi Toruń wydawało się, że krośnianki są w stanie pokusić o kolejny sukces. Pierwszy set zdawał się potwierdzać te przypuszczenia i stawiał przyjezdne w korzystnej sytuacji przed kolejnymi partiami. Niestety, w następnych odsłonach wyższość potwierdzały gospodynie. Szkoda przegranego w końcówce trzeciego seta.

San-Pajda Jarosław - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0

Sety: 25:23, 25:20, 25:20.

San-Pajda: Saj, Stroiwąs, Chmielewska, Jagodzińska, Łyszkiewicz, Dudek, Brzezińska (libero) oraz Bryda, Bartkowska, Stecko, Magierowska, Dutkiewicz (libero II). Trener Piotr Pajda.

Jarosławianki wygrały w trzech setach, ale nie przyszło im to łatwo. - W każdym secie była zacięta walka - mówi Piotr Pajda, trener miejscowych. - Mierzyliśmy się z bardzo trudnym rywalem, a o naszym zwycięstwie zadecydowała dobra gra w obronie, co pozwalało nam kontrować oraz blok. Do tego popełniliśmy mało błędów. Jestem zadowolony, bo drużyna zrealizowała założenia - dodaje.

Liga Siatkówki Kobiet. Developres Rzeszów idzie jak burza. K...

Stal Mielec - Budowlani Toruń 3:1

Sety: 25:15, 24:26, 25:11, 25:15.

Stal: Ząbek, Rzenno, Głaz, Mikołajewska, Michalewicz, Cygan, W. Murdza, Kuchcińska. Trener Roman Murdza.

Mielczanki potrzebowały takiego meczu. Po serii czterech porażek z rzędu, znów mogły cieszyć się z wygranej. Dodatkowo, pierwszej we własnej hali.Zwycięstwo było pewne, a mogło być jeszcze bardziej okazałe. Porażka w drugim secie była minimalna.

POZOSTAŁE WYNIKI: Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa - 7R Solna Wieliczka 2:3, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Enea Energetyk Poznań 0:3, Joker Mekro Energoremont Świecie - Uni Opole 3:0. Pauzowała Grupa Azoty PWSZ Tarnów.