1 liga siatkarek. San-Pajda Jarosław przegrała niespodziewanie z Płomieniem Sosnowiec

Tomasz Paryś
Damian Kuziora
Niezbyt udanie weszły w nowy rok siatkarki SAN-Pajdy Jarosław. We własnej hali uległy w trzech setach niżej notowanemu Płomieniowi Sosnowiec. Mecz Karpat z Wieżycą 2011 Stężyca został przełożony na inny termin.

W pierwszej partii meczu na uwagę zasługuje seria siedmiu punktów z rzędu, które odwróciły na chwilę losy rywalizacji w tej części spotkania, bowiem ze stanu 4:8 zrobiło się 11:8. Trener drużyny gości zrobił wówczas podwójną zmianę i od tego momentu na parkiecie rządziły już tylko sosnowiczanki, które łatwo wygrały inauguracyjnego seta do 19. Od stanu 13:13 w drugiej partii przyjezdne zaczęły budować swoją przewagę i nawet szaleńcza pogoń miejscowych w końcówce nie powstrzymała Płomień przed wygraną również w tej odsłonie. W trzecim secie od początku karty rozdawały rywalki, które sięgnęły w końcowym rozrachunku po komplet punktów.

SAN-Pajda Jarosław - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:3

Sety: 19:25, 23:25, 20:25

SAN-Pajda: Papszun, Mazure-Mago, Zięba, Saj, Andrzejewska, Stepko - Machowska (libero) oraz Grzelak, Magierowska, Łubianka. Trener Maciej Tietianiec.

POZOSTAŁE WYNIKI: Nike Węgrów - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:21, 25:21), KS Piła - Sokół Mogilno 3:0 (25:18, 25:14, 25:18), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Energetyk Poznań 3:0 (25:21, 25:22, 25:16), SMS Szczyrk - BAS Białystok 2:3 (25:23, 21:25, 21:25, 25:20, 13:15), MKS Imielin - Solna Wieliczka zakończył się po zamknięciu wydania; Wieżyca 2011 Stężyca - Karpaty Krosno przełożony na 21 stycznia.