1 liga siatkarek: Stal Mielec, Karpaty Krosno i San-Pajda Jarosław z kompletem punktów [ZDJĘCIA, RELACJE]

KARA
„Karpatki” z Krosna pokonały u siebie Solną Wieliczka.
„Karpatki” z Krosna pokonały u siebie Solną Wieliczka. Fot. Jakub Czech
Za nami najlepszy weekend w tym sezonie dla Podkarpacia, jeśli chodzi o 1 ligę siatkarek. Stal Mielec, Karpaty Krosno i San-Pajda Jarosław odniosły pewne zwycięstwa.

Podopieczne Przemysława Michalczyka prezentują się od początku wybornie. W ostatnią sobotę odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem nad SMS-em Szczyrk. Młode zawodniczki dwoiły się i troiły, lecz opanowanie i doświadczenie po mieleckiej stronie siatki miało decydujące znaczenie dla przebiegu meczu. W pierwszym secie przyjezdne utrzymały poziom praktycznie do samego końca, jednak i tak było to zbyt mało, by pomarzyć o wygranej w secie. Kolejne partie toczyły się już pod dyktando Stali. Dzięki świetnej dyspozycji ekipa z Mielca nie straciła dotąd nawet seta i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Stal Mielec - SMS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)

Stal: Molenda, Bryda, Urbanowicz, Lach, Mras, Szczygioł oraz Pancewicz (l), Samul (l), Stroiwąs, Hochołowska, Hnatyszyn Kuźniar, Muszyńska. Trener: Przemysław Michalczyk.

Siatkarki Piotra Pajdy rozegrały kolejne dobre spotkanie, zainkasowały 3 cenne punkty i awansowały na 3. miejsce w tabeli. Jarosławianki nie pozwoliły dojść rywalkom do głosu, wysoko wygrywając wszystkie sety. Siatkarki muszą świetnie czuć się na swojej hali, ponieważ ta nadal pozostaje w tym sezonie niezdobyta. Zawodniczki znad Sanu dobrze pracowały w bloku, a w odpowiednich momentach dokładały punkty zdobyte serwisem, jak na przykład wtedy, gdy Monika Kawa posłała asa, zamieniając piłkę meczową na ostatni punkt. Działało to denerwująco zarówno na rywalki, jak i warszawskiego trenera ukaranego czerwoną kartką.

San-Pajda Jarosław - AWF Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

San-Pajda: Stepko, Krysztofiak, Marcyniuk, Poreda, Ciurko, Gierszewska, Bartyzel (l) oraz Saj, Kawa, Papszun, Szmajduch. Trener Piotr Pajda.

Karpaty Krosno w końcu mogły ucieszyć się ze zwycięstwa nad wyżej notowaną ekipą z Wieliczki. To pierwsza wygrana krośnianek w sezonie. Siatkarki trenera Stanisławczyka poprawiły dyspozycję w zagrywce, czym utrudniały życie przyjmującym. Dobrze spisywały się Sławińska, Gliniecka, Jakubowska oraz kapitan zespołu Izabela Wisz, która przewodziła swoim koleżankom i ratowała zespół w gorszych momentach. Karpaty przetrzymały trzeciego seta i podniosły się w czwartym, w którym postawiły kropkę nad „i”.

Karpaty Krosno - Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 25:19, 16:25, 25:18)

Karpaty: Legień, Jakubowska, Chojnacka, Wisz, Sławińska, Gliniecka, Machowska (l) oraz Dąbrowska, Makarewicz. Trener Dominik Stanisławczyk.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wieżyca 2011 Stężyca - Nowy Dwór Maz. 3:2 (26:24, 22:25, 19:25, 25:14, 15:11); Częstochowianka Częstochowa - Energetyk Poznań 3:2 (25:21, 19:25, 25:14, 17:25, 15:9); Libero Aleksandrów Łódzki - Płomień Sosnowiec 0:3 (22:25, 26:28, 18:25); BAS Białystok - PWSZ Tarnów 0:3 (12:25, 19:25, 13:25).