1 liga siatkarek: Stal Mielec wiceliderem. San-Pajda Jarosław dostał lekcję w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Stal Mielec dzięki wygranej awansowała na 2. miejsce w tabeli
Stal Mielec dzięki wygranej awansowała na 2. miejsce w tabeli K. Zięba
Siatkarki Stali Mielec pokonały u siebie 3:0 Świtem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i wskoczyły na 2. miejsce w tabeli 1 ligi kobiet. San-Pajda Jarosław zamiast iść w górę spadła o jedną pozycję po porażce z SMS-em Szczyrk.

Mielczanki nie zaczęły swojego meczu najlepiej, bo od 1:3 w pierwszym secie, taki stan rzeczy nie trwał długo. Gdy na zagrywce pojawiła się w mieleckim zespole Stachowicz, straty szybko udało się odrobić i to ze sporą nawiązką (6:3 dla Stali). Wygrana jednak w tym secie gładko nie przyszła, bo rywalki nie zamierzały tanio skóry sprzedać i długo trzymały kontakt punktowy. Dopiero w końcówce gospodynie odskoczyły. W dwóch kolejnych setach przewaga Stali była już bardziej zdecydowana. Mielczanki szybko budowały okazałą pięcio, a nawet sześciopunktową przewagę i kontrolowały wynik do samego końca.

Ostatni punkt blokiem zdobyła Katarzyna Żabińska. Najlepszą zawodniczka wybrano Paulinę Stroiwąs, a w barwach Stali zadebiutowała Julita Molenda, która przed tygodniem przeniosła się z Radomki Radom.

SPS Stal Mielec - Świt NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:20, 25:21, 25:15)

Stal: Łukasiewicz, Laskowska, Stroiwąs, Bryda, Stachowicz, Hatala, Wardęga (libero) oraz Samul (libero), Żabińska, Felak, Molenda, Mras, Duda. Trener Adam Grabowski.

San-Pajda nie może złapać rytmu w nowym roku. Od powrotu jarosławianki rozegrały 6 meczów i aż 4 przegrały. Tym razem na wyjeździe z SMS-em. Od początku spotkania lepiej prezentowały się miejscowe. Dobrze radziły sobie na zagrywce i w bloku, co utrudniało zadanie jarosławiankom. Siatkarki Piotra Pajdy nie utrzymywały rytmu gry i pierwsze dwa sety przegrały do 16. W trzeciej partii udało im się triumfować. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ podrażnione zawodniczki SMS-u w czwartej odsłonie spotkania postawiły kropkę nad „i”, wygrywając do 20 i w całym meczu 3:1. Tym samym zespół z Podkarpacia spadł na 6. miejsce w tabeli. Chcąc awansować do fazy play-off, San-Pajda musi uporządkować grę i regularnie zdobywać punkty.

SMS PZPS Szczyrk - SAN-Pajda Jarosław 3:1 (25:16, 25:16, 22:25, 25:20)

San-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Dudek, Chmielewska, Saj, Stepko, Nowak, Murdza (l). Trener Piotr Pajda.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Solna Wieliczka - Olimpia Jawor 3:0 (25:21, 25:21, 25:21);
AZS Politechnika Śląska Gliwice - Płomień Sosnowiec 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:19);
PWSZ Tarnów - Częstochowianka Częstochowa 3:2 (25:23, 19:25, 25:11, 23:25, 15:9);
Energetyk Poznań - UNI Opole 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 20:25);