1 liga siatkarek. Wielkie emocje w Jarosławiu! SAN-Pajda z pierwszą wygraną w nowym roku

Tomasz Paryś
Damian Kuziora
Pierwsze zwycięstwo SAN-Pajdy w nowym roku. Po sześciu porażkach z rzędu, jarosławianki po zaciętym, pięciosetowym boju pokonały MKS Imielin. Z ostatnią w tabeli Solną Wieliczka przed własną publicznością przegrały siatkarki Karpat Krosno.

Ponad dwie godziny trwało spotkanie SAN-Pajdy z MKS-em Imielin. Wiele emocji przyniósł ostatni, piąty set, w którym walka o zwycięstwo toczyła się na przewagi i dopiero 23. punkt jarosławianek dał im długo wyczekiwane przełamanie.

SAN-Pajda Jarosław - MKS Imielin 3:2

Sety: 18:25, 25:17, 23:25, 25:19, 23:21

SAN-Pajda: Grzelak, Gliniecka, Dróżdż, Saj, Mazure-Mago, Saj – Machowska (libero) oraz Magierowska, Papszun, Stepko, Łubianka. Trener Maciej Tietianiec.

UJ CM Solna Wieliczka ma patent na podkarpackie drużyny w drugiej części sezonu. Po sensacyjnym zwycięstwie z SAN-Pajdą, tym razem wieliczanki wywiozły komplet punktów z hali w Krośnie. Karpatki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie od wygranego pierwszego seta, ale kolejny trzy padły już niestety łupem przyjezdnych z Wieliczki.

Karpaty Krosno - Solna Wieliczka 1:3

Sety: 25:21, 17:25, 21:25, 22:25

Karpaty: Jankowska, Bogdanowicz, Bandurska, Kuczyńska, Bartczak, Klisiak – Dąbrowska (libero) oraz Legień, Hochołowska, Szczelokowa. Trener Szymon Czekaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Płomień Sosnowiec 3:0 (25:19, 25:23, 25:23), Sokół Mogilno - BAS Białystok 3:0 (29:27, 25:15, 25:20), Legionovia Legionowo - Energetyk Poznań 3:1 (25:23, 15:25, 25:17, 25:23), KS Piła - Nike Węgrów 1:3 (27:29, 22:25, 25:16, 18:25). Mecz Wieżyca 2011 Stężyca - SMS Szczyrk przełożony na 29 lutego.