1 Liga Siatkówki Kobiet: ITA TOOLS Stal Mielec ograł LOS Nowy Dwór Mazowiecki i awansował do finału [ZDJĘCIA, RELACJA]

KARA
Stal Mielec pokonała LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2.artykuł o siatkarkach
Stal Mielec pokonała LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2.artykuł o siatkarkach Anna Jajkiewicz
ITA TOOLS Stal Mielec zagra w finale 1 ligi siatkarek. Drużyna trenera Mirosława Zawieracza pokonała po raz drugi LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Tym razem u siebie 3:2 i wygrały całą rywalizację półfinałową.

Stal wygrała drugi mecz półfinałowy z LOS-em, mimo że przegrywała w setach już 1-2.

W pierwszej partii zobaczyć można było sporo równej gry, lecz od mniej więcej połowy seta na prowadzenie wyszły mielczanki i to one dyktowały warunki. Rywalki nie radziły sobie z przyjęciem i miały niską skuteczność w ataku, natomiast miejscowym wychodziło praktycznie wszystko (25:16).

Druga odsłona to dużo błędów i nierówna gra po obu stronach siatki. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a drużyny zdobywały i traciły punkty seriami. Pod koniec wydawało się jednak, że to znów mielczanki przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, bo prowadziły 19:16. Niestety seria błędów w przyjęciu odwróciła losy seta.

Goście w trzecim secie od początku zagrali na miarę swoich możliwości, przez co w końcówce seta LOS prowadził 20:17. Miejscowe próbowały walczyć i nawet wyrównały (22:22), ale ostatnie słowo w tej partii należało do przyjezdnych.

W czwartej partii znów dużo było zaciętej gry, a w szeregach mielczanek świetnie radziły sobie Szczygioł i Molenda. To między innymi dzięki ich dyspozycji Stal Mielec prowadziła 22:18. Rywalki zdołały jednak wyrównać i rozgorzała gra na przewagi. Wojnę nerwów wygrały mielczanki i doprowadziły do tie-breaka, w którym nie pozostawiły przeciwniczkom złudzeń.

Podopieczne Mirosława Zawieracza zameldowały się w finale rozgrywek, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą rundy zasadniczej PWSZ Tarnów, który w swoim półfinale pokonał Częstochowiankę. Pierwsze spotkanie finału rozgrywanego do trzech zwycięstw już 7 maja.

Stal Mielec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:16, 22:25, 23:25, 26:24, 15:10)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Stali (do dwóch wygranych)

Stal Mielec: Gawlak, Molenda, Bryda, Mras, Lach, Szczygioł, Samul (l) oraz Czerwińska, Stroiwąs, Hnatyszyn. Trener Mirosław Zawieracz.