1 liga. Sokół przegrał z Polonią i nadal musi walczyć o finał fazy play off. W meczu nr 3 łańcucianom brakło skuteczności w rzutach wolnych

Maciej Klima uzyskał w meczu nr 3 tak zwany double-double
Maciej Klima uzyskał w meczu nr 3 tak zwany double-double Krzysztof Kapica
Sokół Łańcut trafił tylko 12 na 26 wykonywanych rzutów wolnych i w swojej hali przegrał z Jamaleksem Polonia Leszno 75:82. W serii nadal prowadzi (2:1). W niedzielne popołudnie w łańcuckiej hali mecz nr 4.

Łańcucianie chcieli skończyć półfinał w trzech meczach, ale nie mieli dnia. Goście rewelacyjnie weszli iw mecz. W I kwarcie trafili 5 na 7 rzutów za 3. Sokół odrobił większość strat w II partii,w trzeciej wyszedł na mały plus, ale Polonia nie dał się przełamać.

W przedostatniej minucie, gdy nasz team traci do rywali tylko 2 punkty, na kosz wchodził Maciej Klima. Był faulowany, ale sędziowie ocenili to inaczej. Za chwilę goście trafili zza linii 6.75 i było po meczu.

Sokół Łańcut - Polonia 1912 Leszno 75:82

Kwarty: 18:28, 24:18, 16:19, 17:17. Stan rywalizacji: 2-1 dla Sokoła.

Sokół: Klima 18 (2x3, 13 zb., 3 str., 2 bl.), Karolak 16 (4x3, 2 str., 3 prz.), Kulikowski 16 (2x3, 4 as., 3 str.), Marek Zywert 14 (1x3, 4 as.), Kamil Zywert 7 (8 as., 3 prz.) oraz Warszawski 2, Włodarczyk 2, Parszewski 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Widzów ok. 800.

W drugim półfinale: GKS Tychy - Spójnia Stargard 122:126 (21:21, 31:25, 20:30, 23:19 - dogrywki 16:16, 11:15).