1/2 MP juniorów starszych. Stal SprintExpress Rzeszów wygrała w Szczecinie z Pogonią

Marcin Jastrzębski
Damian Szala (na niebiesko) podobnie jak jego partnerzy z ofensywy grał skutecznie i Stal w przekonywujący sposób pokonała rywala. fot. Przemysław Markocki
Juniorzy starsi Stali SprintExpress Rzeszów wygrali pierwszy mecz 1/2 finału mistrzostw Polski. W wyjazdowym spotkaniu pokonali szczecińską Pogoń 1-4.

Rzeszowianie pozytywnie zaskoczyli swoich sympatyków. Już przed przerwą zdobyli trzy gole. Wynik otworzył Damian Szala, który skutecznie dobił piłkę po strzale Macieja Grada.

Następnie, sprytnym uderzeniem popisał się aktywny Konrad Maca i było już 0-2. Tuż przed przerwą Damian Szala dośrodkował do Macy, który drugi raz, tym razem głową trafił do siatki rywala.

Po zmianie stron stalowcy nie ustrzegli się błędu i dali sobie strzelić jedną bramkę. Miejscowi byli groźni szczególnie przy stałych fragmentach gry, mieli przewagę wzrostową. 10 minut przed końcem wynik ustalił Ernest Szela, którego prostopadłym podaniem obsłużył Damian Jędryas.

- Zaskoczyliśmy wszystkich i trzeba powiedzieć, że zasłużyliśmy na tą wygraną. Mamy jednak chłodne głowy, zdajemy sobie sprawę, że trzeba ten dobry rezultat potwierdzić solidną grą w meczu w Rzeszowie - podkreśla Marcin Wołowiec, trener Stali.

POGOŃ SZCZECIN - STAL SPRINTEXPRESS RZESZÓW 1-4 (0-3)
BRAMKI: Bylicki (51) - Szala (29), Maca (31, 44-głowa), Szela (80).

STAL: Szczybyło - Kowal, Federkiewicz, Róg, Hus - Michał Lisańczuk (85. Panek), Nowakowicz (86. Śliwa), Jędryas (92. Jancarz), Grad (90. Marek Lisańczuk), Maca (70. Szela), Szala (77. Baba).

*Rewanż w środę o godzinie 13.

Wyniki pozostałych spotkań II rundy MP juniorów starszych:

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1-0, Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz 0-1, Korona Kielce - Radomiak Radom 2-0.

Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn zostanie rozegrany (6-10 lipca) we Włocławku.