Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem

Do przerwy amsterdamczycy prowadzili „tylko” 4:0, ale kolejny – bogaty - pakiet goli zapewnił Christian Kum. Obrońca VVV dostał czerwoną kartkę już siedem minut po przerwie i osłabił swój zespół na kolejne 38. Tyle czasu wystarczyło mistrzom Holandii na zdobycie dziewięciu bramek. To najwyższe zwycięstwo w historii holenderskiej ekstraklasy. Królem polowania został 19-letni Lassina Traore, strzelec pięciu goli. Dublet dołożył nawet o połowę starszy od niego Klaas-Jan Huntelaar. Piłkarze Erika ten Haga poprawili wyczyn starszych kolegów. W 1972 roku Ajax, z legendarnym Johanem Cruyffem w składzie, rozgromił Vitesse Arnhem 12:1.

13:0 dla Ajaxu, czyli przypominamy wysokie wygrane [Zdjęcia]

Hit ostatnich dni. VVV Venlo - Ajax 0:13 (zgłoś się)