2 liga kobiet. Marba Sędziszów zakończyła rok zwycięstwem na wyjeździe z Kęczaninem Kęty

Tomasz Paryś
Krzysztof Kapica
Marba Sędziszów zakończyła tegoroczne zmagania ligowe zwycięstwem w Kętach. Maszyna stworzona przez trenera Macieja Lesia wygrała 11 spotkanie z rzędu.

Marbianki w tym sezonie straciły tylko jednego seta i miało to miejsce właśnie w pierwszym spotkaniu z Kęczaninem Kęty rozegranym w Sędziszowie Małopolskim. W rewanżu rywalki z Kęt znowu były bliskie urwania seta liderkom, ale nasze siatkarki pomimo kilkupunktowej straty w ostatniej odsłonie szybko się pozbierały i wygrały tę partię na przewagi. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa Adrianna Lewandowska.

UMKS Kęczanin Kęty - Marba Sędziszów Małopolski 0:3

Sety: 21:25, 17:25, 24:26

Marba: Pelczarska, Podlasek-Pazdan, Głaz, Pikusa, Lewandowska, Żabińska - Etgens (libero) oraz Bochenek, Koziańska, Pietruszka. Trener Maciej Leś.

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski - KSZO SMS Ostrowiec Świętkorzyski 0:3 (22:25, 20:25, 12:25), Maraton Krzeszowice - SMS PZPS II Szczyrk 3:1 (25:16, 25:20, 25:27, 24:24, 16:14), AZS AWF Katowice - TKS Tomasovia 0:3 (12:25, 18:25, 20:25), Poprad Stary Sącz - Solna Wieliczka 1:3 (14:25, 25:22, 20:25, 20:25).