2 liga koszykarzy. AZS PWSTE Jarosław pokonał na wyjeździe Basket Hills Bielsko-Biała - mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce

Wojciech Barczyński
Koszykarze AZS PWSTE Jarosław wygrali w Bielsku-Białej. Ekipa z Podkarpacia prowadziła przez cały mecz, ale roztrwoniła przewagę w ostatniej kwarcie i o losach spotkania zdecydowała dogrywka.

Basket Hills to ligowy sąsiad drużyny z Jarosławia. Ekipa z Podkarpacia znakomicie zaczęli mecz w Bielsku-Białej - po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Tomasza Fortuny prowadzili aż 20 punktami (29:9). Potem jednak powoli zaczynała budzić się ekipa gospodarzy. Druga kwarta zakończyła się ich minimalną wygraną 20:16, a więc po połowie meczu przewaga AWS PWSTE wynosiła wciąż 16 punktów.

Kolejna odsłona meczu zdawała się potwierdzać, że jarosławianie mają spotkanie pod kontrolą - miejscowi znowu wygrali, ale minimalnie (tym razem zaledwie 2 punktami). Ostatnia kwarta jednak to już popis gospodarzy, którzy wygrali 23:9 i w całym meczu doprowadzili do remisu.

W dogrywce minimalnie lepsi byli jednak jarosławianie.

Basket Hills Bielsko-Biała - AZS PWSTE Jarosław 79:81

Kwarty: 9:29, 20:16, 21:19, 23:9 - 6:8.

Basket Hills: Zub 16 (1x3), Szybowicz 19 (3x3), Garita 10 (2x3), Kozaczka 10 (2x3), Fenrych 0 oraz Adamus 0, Wieczorek 5 (1x3), Męcnarowski 4, Cichoń 15 (3x3). Trener Jacek Kocur.

AZS PWSTE: Gumiński 14, Mikołajko 12 (2x3), Buszta 20 (6x3), Strzępek 8, Bielecki 16 (2x3) oraz Fortuna 0, Krawiec 7 (1x3), Majka 1, Argasiński 0 , Reichert 3. Trener Tomasz Fortuna.

POZOSTAŁE WYNIKI: BS Polonia Bytom - MKS II Dąbrowa Górnicza 94:98; KK UR Bozza Kraków - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 86:106; AZS AGH Oknoplast Kraków - KS Pogoń Ruda Śląska 110:82; TS Wisła Platinium Kraków - AZS Częstochowa 84:70; MUKS 1811 Unia Tarnów - MKKS Rybnik 65:86.