2 liga koszykarzy. Udany pościg Niedźwiadków Hensfort Przemyśl. Stal Stalowa Wola gorsza od AZS-u UMCS Lublin

Damian Wiśniewski, Łukasz Solski
Niedźwiadki Hensfort Przemyśl pokonały Zagłębie Sosnowiec
Niedźwiadki Hensfort Przemyśl pokonały Zagłębie Sosnowiec Łukasz Solski
Niedźwiadki Hensfort Przemyśl pokonały na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. We własnej hali porażki doznała natomiast Stal Stalowa Wola, która mierzyła się z AZS-em UMCS Lublin.

Grupa B

Stal Stalowa Wola - AZS UMCS Lublin 68:91

Kwarty: 19:36, 18:21, 14:17, 17:17.

Stal: Bandyga 3, Kaczmarski 1, Gumiński 12, Tabor 12, Łabuda 9, Buczek 2, Pietras 3, Bejnar 12, Baj 6, Kindlik 7, Bzdoń 1. Trener: Bogdan Pamuła.

Drugi mecz w nowym roku miał być powrotem do dyspozycji z końca grudnia. Wtedy stalowowolanie wygrali cztery spotkania z rzędu, radzili sobie między innymi z ówczesnym wiceliderem, Turem Basket Bielsk Podlaski. Jednak nawiązanie do tamtych tygodni jest trudniejsze, niż można było sobie wyobrazić.

O końcowym wyniku zdecydowała przede wszystkim I kwarta, którą goście wygrali aż 36:19. Po czterech minutach gry w tej odsłonie, Stal prowadziła 9:5, a po pięciu 12:10, po trójce Cezarego Gumińskiego. Później było już bardzo słabo. AZS wygrał końcówkę 26:7.

Po trzech kwartach lubelska drużyna prowadziła już różnicą 23 punktów i w ostatnich 10 minutach gry trochę pofolgowała. Podopieczni trenera Bogdana Pamuły ostatnią kwartę zremisowali po 17. Cały czas jednak przewaga oscylowała w granicach 20 punktów.

Grupa C

Zagłębie Sosnowiec - Niedźwiadki Hensfort Przemyśl 94:98

Kwarty: 37:19, 18:32, 23:17, 16:30.

Niedźwiadki Hensfort: Serwański 2 (9 as.), Strzępek 25 (1x3, 7 zb., 6 as.), Walciszewski 19 (1x3), Janczak 12 (6 zb.), Prusak 2 oraz Complak 17 (4x3), Kucharski 20 (6x3, 6 zb.), Kosior 0. Trener Daniel Puchalski.

Zagłębie już w I kwarcie osiągnęło najwyższe prowadzenie w meczu 37:16. Przed gośćmi stało więc trudne zadanie.

Ekipa Daniela Puchalskiego pokazała jednak charakter. Po 20. minutach było 55:51 dla miejscowych. W III odsłonie Zagłębie ponownie odskoczyło na 74:55, ale ostatnia kwarta należała do Hensfortu.

W 34. min był remis 87:87, a świetnie grali Jakub Complak i Kacper Walciszewski. W 38. min, dzięki punktom Pawła Strzępka, przemyślanie wyszli na prowadzenie 93:92 i nie dodali go do końcowej syreny.