2 liga mężczyzn. Karpaty Krosno nie dały szans Extransowi, MOSiR Jasło zwyciężył w Rybniku

Tomasz Paryś
Karpaty Krosno pożegnały się z własną publicznością zwycięstwem z Extransem Sędziszów. Marek Dybaś
Karpaty Krosno obroniły czwartą pozycję w tabeli pokonując Extrans Sędziszów Małopolski w trzech setach. Zwycięstwo w hali w Rybniku odnotował też MOSiR Jasło. Bez zdobyczy punktowej z meczów wyjazdowych wróciły zespoły Błękitnych Ropczyce i AKS-u Rzeszów.

TS Volley Rybnik - MKS MOSiR Jasło 1:3

Sety: 19:25, 25:14, 18:25, 20:25

MOSiR: Soboń, Kij, Lasocki, Witek, Czaja, Kufel - Szytuła (libero), Kulikowski (libero) oraz Pezda, Szymanik, Kałucki, Stygar. Trener Bartosz Kilar.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jaślanie, którzy pewnie wygrali pierwszego seta. W drugiej partii znakomicie spisali się natomiast gospodarze, rozbijając MOSiR do 14. Ta porażka podziała na zawodników Bartosza Kilara bardzo motywująco i kolejne dwa sety padły ich łupem. Dzięki tej wygranej zespół z Jasła na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnił sobie utrzymanie w gronie drugoligowców. Niestety na treningu przed meczem kontuzji nabawił się środkowy Patryk Giża.

Karpaty Krosno - Extrans Sędziszów Małopolski 3:0

Sety: 25:22, 25:22, 25:17

Karpaty: Warzocha, Iszczuk, Baran, Zubik, Zając, Sąpor - Grajper (libero) oraz Ogonowski, Kundera, Siudak. Trener Jakub Heimroth.

Extrans: Soboń, Kotyla, Perłowski, Marciniak, Krztoń, Żuchowski - Szczęch (libero), Opoń (libero) oraz Polek, Cebula, Bilski. Trener Tomasz Józefacki.

W meczu dwóch podkarpackich drużyn mocniejsze okazały się notowane o jedną pozycję wyżej Karpaty. Pierwsze dwa sety były wyrównane, o zwycięstwach decydowały pojedyncze akcje. W ostatniej odsłonie gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej od rywali z Sędziszowa Małopolskiego i wygrali tę partię do 17. Był to ostatni mecz krośniań w rundzie zasadniczej przed własną publicznością.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKS Andrychów - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:22, 25:19, 25:18) MCKiS Jaworzno - Hutnik Kraków 3:0 (25:15, 25:18, 26:24), Kęczanin Kęty - TKS Tychy 3:2 (25:19, 25:23, 16:25, 19:25, 15:7), AT Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:15, 25:20, 26:24).