2 liga mężczyzn. Przełamanie MOSiR-u Jasło, porażka Karpat Krosno w Krakowie

Tomasz Paryś
Zespół z Jasła wreszcie się przełamał
Zespół z Jasła wreszcie się przełamał Marek Dybaś
MOSiR Jasło po siedmiu porażkach z rzędu odniósł ważne zwycięstwo. Karpaty po zaciętym spotkaniu z Hutnikiem wróciły do Krosna tylko z jednym punktem.

Błękitni Ropczyce – MOSiR Jasło 2:3

Sety: 25:17, 25:19, 15:25, 18:25, 10:15

Błękitni: Białorudzki, Kłoda, Polański, Armata, Paszek, Curzytek - Brzozowski (libero) oraz Libucha, Gąsior, Charzewski, Poręba, Kozek (libero). Trener Michał Betleja.

MOSiR: Pichla, Kałucki, Giża, Witek, Czaja, Lasocki - Szytuła (libero), Kulikowski (libero) oraz Soboń, Szymanik, Kij, Pezda. Trener Bartosz Kilar.

Nic nie zapowiadało zwycięstwa jasielskiego zespołu. Pierwsze dwa sety to bardzo dobra gra Błękitnych i pewne rozstrzygnięcia partii na ich korzyść. Trener gości Bartosz Kilar widząc co się dzieje na parkiecie, przeprowadził kilka zmian i od tego momentu na ropczyckiej hali brylowała już tylko jedna drużyna. – Losy meczu odwróciły się po wejściu Bartosza Sobonia, Pawła Szymanika i Radosława Kija. Szczególnie ten ostatni bardzo pomógł drużynie, zarówno w przyjęciu jak i na zagrywce. Cieszy zwycięstwo, ale przed nami jeszcze wiele pracy na treningach – powiedział trener jaślan. Teraz obie drużyny czeka przerwa świąteczno-noworoczna, do gry ponownie wracają po nowym roku.

POZOSTAŁE WYNIKI: TKS Tychy – Extrans Sędziszów Małopolski 1:3 (17:25, 32:34, 25:21, 11:25), Hutnik Kraków – Karpaty Krosno 3:2 (22:25, 25:13, 25:14, 21:25, 15:10), AKS V LO Rzeszów – Kęczanin Kęty 2:3 (17:25, 12:25, 25:23, 25:21, 11:15), Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 2:3 (19:25, 14:25, 25:18, 25:21, 12:15), AT Jastrzębski Węgiel – MKS Andrychów 1:3 (25:23, 19:25, 16:25, 21:25).