2 liga. Nerwowo ale zwycięsko w Przeworsku, Stal II Mielec znów przegrała

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał rywali z Bochnii.
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał rywali z Bochnii. Grzegorz Kostka
Nasze drugoligowe drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Orzeł Przeworsk pokonał MOSiR Bochnia, Stal II Mielec, uległa Jedynce Myślenice.

SPR Orzeł Przeworsk – MOSiR Bochnia 29:25 (14:14)

Orzeł: Kędzior, Maj, Nehrebecki – Kozdroń 7, Czapka 1, Styczeń 1, Thomas, Litwińczuk 4, Bakowski 4, Gancarz, Andrusiewicz, Świerk 12, Teterycz, Balawejder, Michalik, Karabanowski. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 10 i 20 minut.

Orzeł spotkanie z Bochnią wygrał po zaciętej walce, ale gdyby nie kilka prostych błędów, zwycięstwo przyszło by o wiele łatwiej. W pierwszej Polowie miejscowi prowadzili już 11:6, by w kilku następnych minutach złapać cztery kary i pozwolić się gościom do gonić. Po zmianie stron walka była zacięta. Gospodarze dopiero w końcówce zbudowali przewagę, która pozwoliła im odnieść końcowe zwycięstwo. Oddzielne zdanie należy się dwójce sędziowskiej z Lublina, która momentami zupełnie nie radziła sobie na boisku, wprowadzając sporo nerwowości.

Stal II Mielec - Jedynka Myślenice 24:35 (12:17)

Stal II: Polak, Trojanowski – Draguła 4, Osmola 7, Paleń, Sobczyk 3, Polechońska, Nadzieja 1, Ziomek, Krzysztofek 2, Czernecki 1, Dzierga, Wilk 6. Trener Tomasz Sondej.

Kary: 10 i 6 minut

Mielecka młodzież od pierwszych minut musiała gonić wynik. Niestety dla rezerw Stali goście z Myślenic pozwolili miejscowym zbliżyć się do siebie tylko na chwilę w środkowej części pierwszej połowy, by za chwilę odskoczyć i kontrolować przebieg meczu.

Pozostałe wyniki: Politechnika – Górnik 27:28 (14:15).

Orzeł w grupie niemistrzowskiej zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów, zaś Stal II jest szósta i ma jeden punkt.