2 liga. Orzeł Przeworsk i Stal II Mielec pokonały swoich rywali

Obie nasze drugoligowe drużyny zaksięgowały komplet punktów.

Stal II Mielec – SPR Górnik Zabrze 29:25 (15:13)

Stal II: Kołacz 1, Tara - Draguła 6, Chojecki 1, Rybicki, Kilian 3, Sobczyk 3, Polechoński, Król 1, Osmola 5, Wanatowicz 5, Dzierga 4. Trener Tomasz Sondej

Kary: 10 i 18 min. Widzów: 50.

To był bardzo wyrównany mecz o losach, którego zadecydowała końcówka spotkania. W 54 minucie na tablicy wyników widniał remis po 24. W ostatnich minutach Stal zdobyła pięć goli, a przeciwnikowi pozwoliła rzucić tylko raz. Wcześniej każda przewaga jaką osiągnęli gospodarze, szybko była odrabiana przez Górnika.

Vive II Kielce - SPR Orzeł Przeworsk 25:28 (14:11)

Orzeł: Szczepaniec, Maj, Kędzior - Wańkowicz 4, Kozdroń 5, Czapka 2, Thomas, Bakowski 1, Mroszczyk, Wlazło, Kubisztal 2, Świerk 12, Leja 1, Kubik 1. Trener Sebastian Pelc

To był prawdziwy rolercoster - mówi Sebastian Pelc, trener Orła. Goście fatalnie weszli w mecz, po kwadransie przegrywali 2:8. Z czasem szczypiorniści z Przeworska opanowali sytuację i zaczęli odrabiać starty, co pozwoliło im zejść na przerwę ze stratą tylko trzech bramek. W 45 minucie Orzeł doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na prowadzenie. W końcówce większe doświadczenie przeworszczan i dobre interwencje Adriana Szczepańca, pozwoliły naszemu zespołowi zaksięgować cenne trzy punkty. - Po rozmawialiśmy w przerwie i odrabialiśmy stopniowo straty. W końcówce szczególne słowa uznania dla Adriana Szczepańca, który przytrzymał wynik. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, zrobiliśmy duży krok do awansu. - zakończył trener Sebastian Pelc.