2 liga piłki ręcznej: Podkarpackie drużyny bez punktów. Orzeł i Stal II uległy kieleckim ekipom

Bez szans w starciu z kieleckimi drużynami był podkarpacki duet występujący w 2 lidze piłkarzy ręcznych. Stal II Mielec uległa SMS-owi, a Orzeł Przeworsk rezerwom VIVE.

SPR Orzeł Przeworsk - VIVE II Kielce 27:35 (14:14)

Orzeł: Gromny, Król – Kośla, Kuras 1, Birek 1, Leja 3, Krzych 3, Gancarz 1, Bakowski 1, Kornafel 3, Rybak 2, Świerk 10, Sołek 1, Gondek, Warchoł 1. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 12 i 6. Widzów 200

Niespodzianki w Przeworsku nie było nie było choć po pierwszej połowie, zespół gospodarzy zasłużył na duże brawa i mocno postraszył rezerwy VIVE. To właśnie w końcówce pierwszej odsłony miejscowi zagrali bardzo dobrze zdobywając sześć goli w siedem minut. Niestety po przerwie straty w ataku, nieskuteczność, przełożyła się na szybkie kontry gości, którzy od 39minuty stopniowo powiększali przewagę by na osiem minut przed końcem mieć plus dziesięć bramek. W końcówce miejscowi troszeczkę dali radę zniwelować dystans do ośmiu goli.

Stal II Mielec - SMS II Kielce 26:34 (11:16)

Stal II: Witkowski 1 – Żak, Osmoła 3, Wilk 1, Nadzieja 1, Chudzik 5, Batko, Kilian, Jacek 1, Ziomek 1, Kozioł 5, Styczeń 6, Ulak 2. Trener Marcin Basiak.

Kary: 14 i 6. Widzów 50.

Rezerwy mieleckiej Stali tym razem już po pierwszych dziesięciu minutach przegrywały pięcioma trafieniami i taka też przewaga gości utrzymała się do końca pierwszej odsłony, mimo zrywu miejscowych w środkowej części połowy i częściowemu odrobieniu strat. Po przerwie goście z Kielc dorzuciły jeszcze kolejne trzy trafienia przewagi by statecznie wygrać, mecz różnicą ośmiu goli. Swoje zwycięstwo praktycznie przy pieczętowali między 49 a 55 minutą rzucając 5 bramek z rzędu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Buskowianka - AZS AGH Kraków 21:25 (12:13); UJK Kielce - Grunwald Ruda Śląska mecz w niedzielę.

Magazyn Stadion - Bogdan Adamczyk jechał non stop ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych i pobił rekord trasy