2 liga siatkarek. Szóstka Mielec zrewanżowała się Marbie Sędziszów Małopolski. Przegrana AZS-u UR APPGO Rzeszów w Dąbrowie Górniczej

Miłosz Bieniaszewski
Szóstka Mielec zrewanżowała się Marbie Sędziszów Małopolski i wygrała za 3 punkty Krzysztof Kapica
Szóstka Mielec pokonała Marbę Sędziszów Małopolski na jej parkiecie. Porażki z MKS-em II Dąbrowa Górnicza doznał natomiast AZS-u UR APPGO Rzeszów.

Marba Sędziszów Młp. - Szóstka Mielec 1:3

Sety: 17:25, 27:25, 15:25, 21:25.

Marba: Pikusa, Najmrocka, Mokrzycka, Krzysztofik, Piech, Stefanik, Korzeń (libero) oraz Petrykowska. Trener Magdalena Mokrzycka.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Cur, Mikołajewska, Mich, Kusik, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Raszek, Babś. Trener Roman Murdza.

Marba Sędziszów Małopolski jest dla Szóstki Mielec bardzo niewygodnym rywalem, a przekonaliśmy się o tym choćby w meczu pierwszej rundy, kiedy podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej wygrały w Mielcu 3:1. Dla mielczanek była to jedyna porażka w tym sezonie we własnej hali, a więc do Sędziszowa jechały z zamiarem zrewanżowania się swoim rywalkom.

- Tamta porażka mocno siedziała nam w głowach i chcieliśmy udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy - powiedział Roman Murdza, trener Szóstki.

O tym, że zespół przyjezdny jest bardzo zmobilizowany można się było przekonać już w I secie, kiedy od początku do końca to Szóstka zdecydowanie dominowała na parkiecie.

- Nam się natomiast ta partia kompletnie nie udała - przyznawał Andrzej Szczypek, sekretarz Marby.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyła następne odsłona. Tym razem to miejscowe dominowały na parkiecie i wypracowały sobie solidną zaliczkę. Drużyna Magdaleny Mokrzyckiej prowadziła już 24:19, ale miejscowe długo nie potrafiły zadać decydującego ciosu i zwyciężyły dopiero w grze na przewagi.

Ten set trochę podrażnił przyjezdne, które znów wróciły do swojej gry i trzecia partia nie miała większej historii. Podopieczne Romana Murdzy tym razem poszły za ciosem, aczkolwiek w ostatnim secie musiały do końca zachować czujność, bo Marba zbliżyła się na jeden punkt (20:21).

- Na więcej rywalki nam już jednak nie pozwoliły i końcówka należała do Szóstki - mówi Andrzej Szczypek.

- Szkoda, bo była szansa przynajmniej na punkt, ale nasza sytuacja w tabeli i tak jest dosyć komfortowa - zakończył.

MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS UR APPGO Rzeszów 3:0

Sety: 25:22, 29:27, 25:17.

AZS UR APPGO: Mikulska, Nobis, Soja, Bogacka, Włodarczyk, Niedziałek, Chmura (libero) oraz Flaga, Krochmal, Baran. Trener Maciej Leś.

Rzeszowianki bardzo dobrze zaczęły ten mecz i miały kilka punktów w zapasie, ale w decydującym momencie przytrafiło im się kilka błędów i to rywalki przechyliły szalę na swoją korzyść. Inaczej układała się druga partia, w której gospodynie prowadziły już ośmioma oczkami, ale drużyna Macieja Lesia ambitnie walczyła i doprowadziła do remisu 22:22.

- W grze na przewagi zepsuliśmy jednak dwie zagrywki i o to mam pretensje - powiedział trener gości.

W III secie gra przyjezdnym się posypała, a wpływa na to miała również kontuzja Joanny Włodarczyk, która jest kapitanem zespołu.

Mecz Sandecja Nowy Sącz - San-Pajda Jarosław został przełożony na 21 II.