2 liga. Stal Stalowa Wola wywiozła cenny punkt z Radomia [RELACJA, ZDJĘCIA]

Marcin Trzyna
Tadeusz Klocek
Podopieczni Krzysztofa Łętochy zremisowali na wyjeździe z walczącym o awans do pierwszej ligi Radomiakiem Radom 2:2. Stal wciąż znajduje się w strefie spadkowej, a do bezpiecznej pozycji traci trzy punkty.

Stal fantastycznie rozpoczęła wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem i na prowadzenie wyszła już w 2. minucie, gdy Adrian Dziubiński skutecznie przelobował Huberta Gostomskiego. Były piłkarz Broni Radom był bardzo aktywny i kilka minut później mógł zdobyć bramkę na 2:0, jednak tym razem górą był bramkarz gospodarzy. W 21. minucie Radomiak doprowadził do wyrównania; po podaniu Mikity piłkę do bramki Stali wpakował Peter Mazan.

2. liga. Kolejna strata punktów zielonych. Radomiak Radom ty...

Tuż po zmianie stron po faulu na Szuprytowskim sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, z czym długo nie mogli pogodzić się piłkarze „Stalówki”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mazan, który zanotował drugie trafienie w tym meczu.

Drużyna ze Stalowej Woli nie odpuszczała jednak wyżej notowanemu rywalowi. W 76. minucie po faulu na Dziubińskim arbiter wskazał na „jedenastkę”. Do futbolówki podszedł wprowadzony kilka minut wcześniej Sebastian Łętocha i na raty pokonał bramkarza gospodarzy. 26-latek w końcówce był bliski zdobycia zwycięskiej bramki, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1)

Bramki: Mazan 21, 54-karny – Dziubiński 2, Łętocha 77-dobitka karnego.

Radomiak: Gostomski – Jakubik (88 Brągiel), Świdzikowski ż, Grudniewski, Zając ż, Mazan ż, Colina (67 Rolinc), Agu ż (59 Bemba), Wróbel, Szuprytowski ż, Mikita ż. Trener Jerzy Cyrak.

Stal: Frątczak 6 – Waszkiewicz ż 5, Trąbka 5, Żołądź ż 5 (65 Bukowiec 5), Stefański ż 5 (55 Żyliński 5), Stelmach 6, Mistrzyk ż 5 (73 Łętocha 7), Sobotka 5, Jarosz 5, Dziubiński 7 (81 Trubeha), Janiszewski 5. Trener Krzysztof Łętocha.