2 liga. Wyjazdowe zwycięstwo „Stalówki”. Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego wygrali z GKS-em Bełchatów 2:1

mtr
Krzysztof Łętocha zdobył w Bełchatowie gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry. Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola przerwała świetną passę GKS-u Bełchatów. „Brunatni” po raz pierwszy w sezonie stracili punkty na własnym boisku. Zwycięstwo Stali w doliczonym czasie gry zapewnił gol Sebastiana Łętochy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie, gdy świetnie na lewym skrzydle zachował się Emile Thiakane. 26-letni Senegalczyk dograł futbolówkę na trzeci metr, a tam znalazł się Bartosz Biel, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego, mimo częstego utrzymywania się przy futbolówce, nie mieli zbyt wielu okazji na odpowiedź. W końcówce pierwszej połowy piłka znalazła się w bramce gospodarzy, jednak sędzia zasygnalizował spalonego.

Po zmianie stron „Stalówka” bardzo szybko mogła doprowadzić do wyrównania, jednak futbolówka po główce Trąbki trafiła w poprzeczkę. Po godzinie gry czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Thiakane i Stal dość szybko wykorzystała grę w przewadze. W 72. minucie trafienie po asyście Trąbki zanotował Adrian Dziubiński.

Goście w dalszej części meczu przeważali, ale bardzo dobrze w bramce GKS-u spisywał się Paweł Lenarcik. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zwycięską bramkę dla Stali zdobył Sebastian Łętocha, który głową pokonał golkipera gospodarzy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów, które są nam bardzo potrzebne. Tym bardziej, że są to punkty zdobyte na bardzo trudnym terenie. Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy nas wspierali – mówił na konferencji pomeczowej trener „Stalówki”.

GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)

Bramki: Biel 28 – Dziubiński 72, Łętocha 90+4.

GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Szymorek, Biel ż (89 Zdybowicz), Ryszka, Czajkowski (83 Rachwał), Thiakane cz [61, faul], Mularczyk (80 Tylec), Bartosiak (66 Grzelak). Trener Artur Derbin.

Stal: Konefał 6 – Waszkiewicz ż 6, Janiszewski 6, Stasiak 6, Sobotka 6, Mistrzyk 7, Mroziński 6, Stelmach ż 6, Trąbka ż 7, Kitliński 6 (65 Łętocha 8), Dziubiński 8. Trener Wojciech Fabianowski.

Sędziował Bielawski (Katowice). Widzów 1205.

Dawid Janczyk - piłkarz, który przepił swój talent. "On cały czas zmaga się ze swoimi demonami"