3 liga. Chełmianka Chełm pewnie wygrała z Wiązownicą

Daniel Sałek
Tomasz Strzębała
Wiązownica, aby przełamać serię trzech porażek z rzędu, wyjechała do Chełma na spotkanie z Chełmianką, która w obecnym sezoniee boryka się ze swoimi problemami wewnątrz klubu.

W 10. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, pojedynek w bocznej strefie 1 na 1 wygrał Wójcik i dostarczył piłkę w pole karne, gdzie akcję zakończył Jakub Knap.

Odpowiedź podopiecznych Marcina Wołowca była natychmiastowa. Po wymienieniu podań w środkowej strefie boiska Kacper Rop uruchomił prostopadłym podaniem Rafała Michalika, który ze stoickim spokojem doprowadził do wyrównania.

Od tej pory inicjatywę zaczęli przyjmować zawodnicy z Chełma i udokumentowali to w 22. minucie. Po rzucie rożnym Kacper Drelich wybił piłkę po za pole karne, ale na swoje nieszczęście piłkę przejął Krystian Wójcik i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w „okienku” bramki. W pierwszej części spotkania kibice nie ujrzeli więcej bramek. W 56. minucie Chełmianka wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Arkadiusz Kasia stracił piłkę w własnym polu karnym, a piłkę do bramki skierował głową Władysław Bobrow. Bramkę kontaktową mógł strzelić Michalik, lecz trafił w słupek przy próbie wcinki. Chwilę później jednak było 4:1, a wynik spotkania ustalił Dominik Stępień.

Już w najbliższy weekend w Wiązownicy prawdziwe święto piłkarskie, na Podkarpacie zawita zespół Wieczystej Kraków, która mimo słabego wejścia w ligę nadal jest atrakcją ligi pod względem marketingowym. Zespół z powiatu jarosławskiego, aby myśleć o postawieniu czoła faworytowi musi pozbierać się szybko mentalnie i ciężko przepracować obecny tydzień, aby z wiarą przystąpić do sobotniego spotkania.

Chełmianka Chełm – KS Wiązownica 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Knap 10, 1:1 Michalik 12, 2:1 Wójcik 22, 3:1 Bobrow 56, 4:1 Stępień 62.

KS Wiązownica: Matoga – H.Kasia, Kapuściński, Drelich, Kordas – Janiczak, Gierczak, Rop – A.Kasia, Michalik, Zieliński. Trener Marcin Wołowiec.

Chełmianka: Brzozowski - Stępień, Borbow, Piekarski, Mysliwiecki, Budzyński, Wójcik, Bednara, Knap, Wiatrak, Szczodry. Trener Tomasz Złomańczuk.

Sędziował Maj (Świętokrzyski). Widzów 300.