3 liga gr. 4. Sokół Sieniawa wygrał derby z Wólczanką Wólka Pełkińska 3:2 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowaliński
W derbowym pojedynku rozegranym na sztucznym boisku PCPN w Stalowej Woli, Sokół Sieniawa okazał się lepszy od Wólczanki Wólka Pełkińska wygrywając 3:2.

W 9 minucie goście stanęli przed szansą objęcia prowadzenia w tym spotkaniu, kiedy to po faulu Majdy w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny. Niestety pechowym strzelcem okazał się Krzysztof Pietluch trafiając piłką w poprzeczkę. Szybko nietrafiony rzut karny zemścił się na graczach z Wólki Płk. I już po kolejnej akcji to gospodarze tego spotkania cieszyli się ze zdobycia bramki. Składną, zespołową akcję zakończył Purcha, po strzale którego piłka odbiła się od Wacha i wpadła do bramki.

Kolejne minuty przyniosły kilka szans Sokołowi na podwyższenie wyniku, jednak na ich nieszczęście dobrze w bramce spisywał się Łukasz Konefał. Bramkarz Wólczanki, obronną ręką wychodził po strzałach Mazurka, Purchy oraz Oziębały. W 20 minucie gracze z Sieniawy domagali się rzutu karnego po ostrym powstrzymaniu w polu karnym Mazurka, jednak tym razem gwizdek sędziego milczał. Podopieczni trenera Wołowca okazję na wyrównanie strat mieli w 33 minucie, jednak poprawnie ze swoich obowiązków wywiązał się tym razem Zając broniąc strzał Bały.

3 liga gr. 4. Sokół Sieniawa wygrał derby z Wólczanką Wólka ...

W 68 minucie prawą stroną popędził Mazurek, dograł do Hassa, a ten celnym strzałem podwyższył rezultat spotkania, posyłając piłkę celnym strzałem po ziemi obok bezradnego bramkarza. Nim zawodnicy Wólczanki pozbierali się po drugim ciosie, przegrywali już trzema bramkami. Tym razem do bramki Konefała trafił Patryk Kapuściński.

W 84 minucie zaatakowali goście, piłka trafiła do Krzysztofa Pietlucha, a ten nie zastanawiając się długo, celnym strzałem pokonał Zająca. Minutę później Mateusz Olejarka ograł swojego rywala, dograł do Pietlucha i na 5 minut przed zakończeniem spotkania Wólczanka przegrywała już tylko jedną bramką. Zaskoczonych całą tą sytuacją zawodników Sokoła mógł w 88 minucie ponownie ukarać Pietluch , jednak będąc sam przed Zającem zdecydował się odegrać piłkę do kolegi umożliwiając tym samym obrońcom na skuteczne zablokowanie tego ataku.

SOKÓŁ SIENIAWA - WÓLCZANKA WÓLKA PŁKIŃSKA 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Wach (sam) 11, 2:0 Hass 68, 3:0 Kapuściński 75, 3:1 Pietluch 84, 3:2 Pietluch 85

Sokół: Zając – Grasza żk, Kapuściński, Drelich, Lis, Oziębło żk (82. Więcek żk) – Hass żk (77. King), Majda żk (77. Ochał), Purcha, Wójcik żk – Mazurek. Trener Ryszard Kuźma

Wólczanka: Konefał - Wach (46. Peda), Wrona żk, Gul, Łazarz - Bała (75. Olejarka), Podstolak, Galara, Myszogląd (46. Duczek) - Lorek (75. Soboń), Pietluch. Trener Marcin Wołowiec.