3 liga kobiet. Sanovia Lesko wygrała z Interem Gnojnica, wysoka porażka Izolatora Boguchwała

Paweł Miś
Paweł Miś
Sanovia Lesko wygrała na wyjeździe z Interem Gnojnica.
Sanovia Lesko wygrała na wyjeździe z Interem Gnojnica. Sanovia Lesko
Na inaugurację sezonu w 3 lidze kobiet Sanovia Lesko w swoim pierwszym, historycznym meczu na tym poziomie rozgrywek wygrała na wyjeździe z Interem Gnojnica. Od wysokiej porażki sezon zaczęła drużyna Izolatora Boguchwała.

Beniaminek z Leska dobrze rozpoczął mecz i już w 9. minucie objął prowadzenie po bramce Julii Lorenc. Przed przerwą rezultat podwyższyła Daniela Leśniak. Po zmianie stron Aleksandra Chmura zdobyła kontaktową bramkę, ale zawodniczki Sanovii szybko odpowiedziały trafieniem Gabrieli Ekiert. W końcówce Chmura po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń, ale Inter nie był już w stanie odrobić reszty strat i trzy punkty pojechały do Leska.

W drugiej kolejce Inter zagra z Rysami Bukowina Tatrzańska. Sanovia spotka się z Iskrą Brzezinka.

Inter Gnojnica - Sanovia Lesko 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Julia Lorenc 9, 0:2 Daniela Leśniak 32, 1:2 Aleksandra Chmura 76, 1:3 Gabriela Ekiert 83, 2:3 Aleksandra Chmura 87.

Inter: Pondo - Chmura, Czółno, Drąg (80 Zawiślak), Jędrysek, Kielar, Kubik, Ortyl, Potwora ż, Róg, Wielopolska (30 Grabowy). Trener: Michał Bieś.

Sanovia: A. Mokrzycka - K. Sawicka, K. Różycka (47 O. Dyka), W. Daszyk, W. Niemczyk - D. Leśniak (77 M. Wandrowska), J. Lorenc, J. Wroniak (90 N. Podstawska), A. Dymek (74 M. Zapór), A. Langenfeld - G. Ekiert ż. Trener: Michał Świder.

Sędziowali: Karol Stój, Grzegorz Chorążak, Igor Lutowski.

***

Zawodniczki Izolatora nie będą mile wspominać inauguracji sezonu na własnym stadionie. Drużyna z Krakowa już po pierwszym kwadransie prowadziła różnicą trzech trafień. Na początku drugiej połowy cień nadziei dała Weronika Szumilas, ale końcówka spotkania należała do rywalek.

W następnej serii gier piłkarki z Boguchwały zagrają na wyjeździe z zespołem UKS Wisła Kraków.

Izolator Boguchwała - Football Success Academy Kraków 1:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Paulina Fiałek 5, 0:2 Oliwia Zgoda 12, 0:3 Elżbieta Tomczyk 14, 1:3 Weronika Szumilas 47, 1:4 Anna Zabagło 77, 1:5 Anna Zabagło 83, 1:6 Łucja Bochenek 88.

Izolator: Łakota - Chorzempa, Dworzańska (56 Mkrtchian), Grochowska, Kabata, Mucha ż (65 Koszarska), Olszańska, Rzeszut, Szumilas, Toton, Zuba. Trener: Mateusz Kasprzyk.

FSA Kraków: Szczęsna - Bochenek, Fiałek ż, Matuszczyk (46 Kuśnierz), Mucha ż (35 Buczek (70 A. Zabagło)), Stachurska, Suchanek, Tomczyk, Zaporowska (60 Górak), Zdebska (46 N. Zabagło), Zgoda. Trener: Joanna Kubusiak.

Sędziowali: Karol Pułanik, Dawid Półchłopek, Jakub Tajchman.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pogorzanka Pogorzyce - Iskra Brzezinka 1:3; KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - UKS Wisła Kraków 1:5; Iskra Krzemień - Iskra Tarnów 0:4; Naprzód Sobolów - Rysy Bukowina Tatrzańska 9:0.