3 liga. Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy Wólczanka Wólka Pełkińska - Podlasie Biała Podlaska

arb
arb
Gospodarze chcieli ograć Podlasie i trzeba przyznać, że mieli trzy punkty na wyciągnięcie ręki, lecz w ostatecznym rozrachunku musieli zadowolić się punktem, wywalczonym rzutem na taśmę. Prowadzili 2:0, mieli okazję podwyższyć wynik a w końcówce musieli odrabiać straty.

Zaczęło się świetnie dla Wólczanki. Już w pierwszej akcji Nieścieruk zagrał piłkę ręką w polu karnym i rozjemca wskazał na „wapno”, z którego pewnie przymierzył Pietluch. Kilka minut później napastnik Wólczanki uderzył z 17 metrów i Kasperek był na posterunku.

Goście próbowali głownie strzałów z dystansu, i trzeba przyznać, że czynili to nieźle, gdyż sprawiały sporo problemów Bieńkowi. Na początku drugiej odsłony Olejarka zakręcił obrońcą, uderzył z ostrego kąta, futbolówka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Miejscowi poszli za ciosem i w 55. minucie Podstolak przymierzył w słupek. W 59. minucie rzut wolny z okolic 30 metrów dla gości. Do piłki podszedł Kocoł, uderzył tuż przy słupku i lekko zasłonięty golkiper Wólczanki nie miał szans na skuteczną obronę.

W odpowiedzi rajd przeprowadził Pietluch, oddał strzał na bramkę, lecz nie sprawił on problemów Kasperkowi. W 78. minucie Kocoł ograł obrońcę w polu karnym i przymierzył nie do obrony. Pięć minut przed końcem goście objęli prowadzenie. Na fantastyczny strzał z okolic 40 metrów zdecydował się Kosieradzki.

Piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce. Wólczanie zerwali się do odrabiania strat. W pole karne wpadł Wrona, ograł rywala i ładnym strzałem zdołał trafić do siatki. Na więcej już nie wystarczyło czasu i obie drużyny musiały zadowolić się punktem.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Podlasie Biała Podlaska 3:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Pietluch 1-karny, 2:0 Olejarka 53, 2:1 Kocoł 59, 2:2 Kocoł 78, 2:3 Kosieradzki 85, 3:3 Wrona 89.

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Baran ż, Łazarz ż (85 Michalski), Szczypek (80 Masny), Podstolak ż, Galara, Pietluch, Olejarka (55 Matofij), Durda (55 Bała ż). Trener Daniel Myśliwiec.

Podlasie: Kasperek – Duduś ż (53 Całka), Szkrodziuk ż, Kocoł, Nieścieruk, Chmielewski, Dmitruk, Martynek (19 Zabielski), Kosieradzki, Szabaciuk, Mierzwiński (46 Golba, 75 Jemioł). Trener Uladzimir Heravkian.