3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała w derbach z Wólczanką Wólka Pełkińska 2:3. Złoty gol rezerwowego [ZDJĘCIA, RELACJA]

mtr
Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:3 (0:1)Bramki: 0:1 Bury 19, 1:1 Ropski 49, 1:2 Wrona 50, 2:2 Ropski 52, 2:3 Khorolskyi 90+1 Marcin Radzimowski
3-ligowe derby Podkarpacia zakończyły się zwycięstwem Wólczanki Wólka Pełkińska. Kibice obejrzeli aż pięć bramek, a mecz z trybun oglądali m.in. Włodzimierz Gąsior czy Jacek Zieliński.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszła Wólczanka, która objęła prowadzenie w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Bury, który wbiegł w pole karne z prawego skrzydła i z około pięciu metrów podcinką pokonał Hieronima Zocha.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów – w siedem minut padły aż trzy bramki! Najpierw po rzucie rożnym Krzysztof Ropski wykorzystał błąd bramkarza i wpakował piłkę do siatki, by po chwili znów z prowadzenia cieszyli się podopieczni Marcina Wołowca; po kornerze piłka trafiła pod nogi Krystiana Wrony. Zawodnik Wólczanki mocno strzelił pod poprzeczkę i było 2:1 dla Wólczanki.

Siarka ruszyła do ataku i Krzysztof Ropski po dośrodkowaniu z prawej strony precyzyjnie główkował.

Ostatnie minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Bartłomiej Wiktor. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył głową Volodymyr Khorolskyi, który na placu gry zameldował się kilkanaście minut wcześniej.

- Bardzo się cieszę z tych trzech punktów, bo pojutrze mam imieniny - chłopcy zrobili mi świetny prezent. Wiedzieliśmy, że Siarka to klasowy zespół. Młodzieńcza, szaleńcza chęć bycia lepszym była po naszej stronie - mówił po meczu Marcin Wołowiec, trener Wólczanki.

- Jesteśmy w kryzysie. Nie mogę odmówić moim zawodnikom zaangażowania i chęci. Nasza gra jest zbyt nerwowa. W każdym meczu tracimy bramki. Dążyliśmy do zwycięstwa, ale w końcowej akcji straciliśmy bramkę

- kręcił głową Grzegorz Opaliński, coach "Siarkowców".

Siarka Tarnobrzeg – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bury 19, 1:1 Ropski 49, 1:2 Wrona 50, 2:2 Ropski 53, 2:3 Khorolskyi 90+1.

**Siarka: Zoch 4 – Głaz ż 4, Duda ż 4, Sulkowski 4, Kapuściński 4, Kasperkiewicz 4 (77 Lenartowski), Wiktor żż [cz 89] 3, Kargulewicz ż 4 (71 Mróz), Fornek 4 (51 Gębalski 4), Janeczko 5, Ropski 7. Trener Grzegorz Opaliński.

Wólczanka: Kubik 5 – Bury ż 7, Wrona 7, Gul 6, Łazarz ż 6, Kądziołka ż 5 (65 Kocur 5), Podstolak ż 6, Tabor 6, Kłos 6 (85 Szczypek), Olejarka 6 (72 Khorolskyi), Pietluch 6. Trener Marcin Wołowiec.