NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  34-latek z zarzutami za znęcanie się nad rodzicami. Miał...

  34-latek z zarzutami za znęcanie się nad rodzicami. Miał wkładać głowę matki do muszli klozetowej

  Beata Terczyńska/ Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  34-latek z zarzutami za znęcanie się nad rodzicami. Miał wkładać głowę matki do muszli klozetowej

  ©Krzysztof Kapica

  Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo przeciwko 34–letniemu Mirosławowi R., mieszkańcowi Nagoszyna, któremu zarzuca się m.in. znęcanie nad rodzicami oraz wymuszenie rozbójnicze wobec matki. Mężczyzna miał wkładać głowę matki do muszli klozetowej, przyduszać ją pierzyną, a ojca zrzucać z fotela i wylewać na jego głowę wiadra z wodą
  34-latek z zarzutami za znęcanie się nad rodzicami. Miał wkładać głowę matki do muszli klozetowej

  ©Krzysztof Kapica

  30 stycznia w godzinach wieczornych policjanci w Żyrakowa zostali poinformowani o awanturze, jaką wszczął będący pod wpływem alkoholu Mirosław R., w czasie pobytu u jednego z sąsiadów w Nagoszynie. Awanturnik został zatrzymany do wytrzeźwienia. Podczas rozmowy z matką, wyszło na jaw wcześniejsze zachowanie 34- latka. Policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz skierowali do Prokuratury Rejonowej w Dębicy wniosek o zobowiązanie Mirosława R. do leczenia odwykowego przeciwalkoholowego w warunkach szpitalnych.

  - Ustalono, że sprawca w okresie od lipca 2018 r. do stycznia 2019 r. dopuścił się trzech wymuszeń rozbójniczych na swojej matce zmuszając ją do wydania łącznie kwoty nie mniejszej niż 320 zł, poprzez stosowanie wobec niej przemocy polegającej na przyduszaniu jej pierzyną i wypowiadanie gróźb zniszczenia mienia oraz pozbawienia życia - informuje Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. - Ponadto ujawniono przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodzicami: 62-letnią matką i 62-letnim ojcem, który ze względu na stan fizyczny jest osobą nieporadną.

  Prokurator mówi o różnych formach nękania psychicznego i fizycznego, w tym wszczynaniu pod wpływem alkoholu awantur domowych, używaniu wyzwisk, wypowiadaniu gróźb pozbawienia życia, niszczeniu sprzętów gospodarstwa domowego, wkładaniu głowy matki do muszli klozetowej, wyrzucaniu jej na zewnątrz domu i zmuszaniu do przebywania w niskich temperaturach bez odpowiedniej odzieży, wyśmiewaniu się z choroby ojca, zrzucaniu go z fotela i wylewaniu wiadra z wodą na jego głowę.

  34- latkowi zarzuca się również przywłaszczenie kosiarki o wartości 600 zł na szkodę matki.

  - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław R. zasadniczo przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów, z pominięciem kradzieży kosiarki, którą rzekomo pożyczył koledze i zapomniał jej odebrać - dodaje Artur Grabowski.

  Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Dębicy w dniu 1 lutego zastosował wobec Mirosława R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

  Za zarzucone przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  zobacz też: W Ustrzykach Dolnych rowerzysta wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle [WIDEO Z MONITORINGU]


  POPULARNE NA NOWINY24:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo