4 liga. Błękitni Ropczyce wciąż bez punktów - tym razem ulegli Rzemieślnikowi Pilzno

Marcin Jastrzębski
Piłkarze Rzemieślnika nie zostawili szans Błękitnym
Piłkarze Rzemieślnika nie zostawili szans Błękitnym Krzysztof Kapica
Po trzech porażkach Błękitni marzyli o przełamaniu, ale Rzemieślnik na przestrzeni całego spotkania miał więcej argumentów.

W pierwszych kilkunastu minutach lepsze wrażenie sprawiali jednak gospodarze. Po stałym fragmencie gry blisko pokonania bramkarza gości był Wasyl Hirka. Został jednak zablokowany w ostatniej chwili. Dwa groźne strzały po podaniach od Mariusza Wiktora oddał Hubert Siepierski. W obu sytuacjach były zawodnik Wisły Sandomierz uderzał jednak za lekko i Baran złapał piłkę do „koszyczka”. Błękitni otworzyli wynik po rzucie wolnym. Faulowany z boku boiska był Krzysztof Orzech, a z lewej nogi przymierzył Szymon Piwowar. Bramkarz Rzemieślnika został jeszcze zasłonięty przez Bartka Darłaka, który przeskoczył nad piłką, a ta wpadła przy słupku. Ta strata zmobilizowała gości. Po dobrej akcji w poprzeczkę trafił Damian Wolański. W kolejnych dwóch akcjach klasę pokazał Damian Albrycht. W końcu jednak był bezradny, gdy Radek Macnar dograł do Patryka Kwaśniczko, a ten głową zdobył gola na 1:1.

Po przerwie pierwsi do ataku ruszyli goście. Po podaniu Dawida Floriana najwyżej do głowy wyskoczył Macnar i było 1:2. Błękitni ruszyli mocno do przodu i nadziali się na kontrę. Za dużo miejsca miał Wolański i z narożnika pola karnego uderzył w długi róg i praktycznie było po meczu. Honor miejscowych ratował jeszcze Wasyl Hirka.

– Spodziewaliśmy się trudnego boju i rzeczywiście Błękitni w pierwszej połowie walczyli bardzo ambitnie, byli groźni. Na szczęście udało nam się wyrównać jeszcze przed przerwą, co ułatwiło nam zadanie po zmianie stron

– mówił Konrad Fryś, lewy obrońca Rzemieślnika.

Błękitni Ropczyce – Rzemieślnik Pilzno 2:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Piwowar 26-wolny, 1:1 Kwaśniczko 43-głową, 1:2 Macnar 56-głową, 1:3 Wolański 66, 1:4 Szyszka 88, 2:4 Hirka 90.

Błękitni: Albrycht 8 – Kukla 4 (65 Hajnas cz [72, faul na Tragarzu] 1), Waszczuk 4, Hirka 5, Świętoń 4 (72 M. Kot) – Orzech 5 ż cz [87, krytyka sędziego] , Sulisz 5 (68 Ł. Kosiba 5), Piwowar 5 ż (56 Majcher 4), Siepierski 5 (74 Micał 5) – Wiktor 5, Darłak 5 (70 T. Kot 5). Trener Bogusław Pacanowski.

Rzemieślnik: Baran 5 – Szymański 5, Kwaśniczko 7, Tragarz 7 (72 Bytnar), Fryś 5 (33 Ślęczka 5) - Szyszka 8, Florian 7, Ślęzak 7 (83 Anioł), Macnar 7 (80 M. Nalepka), Barycza 7 - Wolański 7 (76 H. Nalepka). Trener Tomasz Kijowski.

Sędziował M. Pająk 8 (Mielec). Widzów 140.