4 liga. Błękitni Ropczyce zdobyli cenne punkty. Wygrali z Legionem Pilzno

mj
Krzysztof Zięba
Zespół Błękitnych Ropczyce dopisał do swojego konta bardzo cenne punkty. W wyjazdowym meczu ograł Legion Pilzno.

Błękitni potrzebowali punktów, ale Legion nie zamierzał gościom ułatwiać tego zadania. Wynik jednak otworzył zespół z Ropczyc. Faulowany w polu karnym gospodarzy (przez Mateusza Kochana) był Dawid Zawiślak, a karnego na gol zamienił Michał Ogrodnik.
Kilka minut później w polu karnym groźnie uderzał Zawiślak, ale Mateusz Kochan popisał się dobrą interwencją. Tradycyjnie w ropczyckiej drużyny groźny był duet: Hubert Siepierski – Michał Ogrodnik.

Po przerwie klasę pokazał środkowy obrońca Błękitnych, Bartosz Waszczuk. Syn prezesa Klubu Siatkarskiego Błękitni (Krzysztofa) zdobył dwa gole w ciągu kilku minut. Poza tym, wraz z Mateuszem Gdowikiem dobrze kierował obroną i Błękitni nie tylko zdobyli bardzo ważne trzy punkty, ale też nie stracili żadnej bramki.

- Goście wygrali zasłużenie. Naszej drużynie podcięła skrzydła, szybko stracona bramka na 0:1 – oceniał Wojciech Sztorc, kierownik drużyny Legionu.

Legion Pilzno – Błękitni Ropczyce 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Ogrodnik 6-karny, 0:2 Waszczuk 50, 0:3 Waszczuk 59.

Legion: Kochan ż – Gliwa ż (46 Nalepka), Tragarz, Cichowski (46 Dereń), Buras - Pęcak, Turczyn (70 Kuczek), Barycza, Mazur, Sztuka ż (70 Czyjt) – Misztal (80 Chmura). Trener Roman Gruszecki.

Błękitni: Dybski – Kmiotek, Gdowik, Waszczuk, Kukla – Majka (89 Delekta), Piwowar, Majcher, Ogrodnik (81 Bieniek), Siepierski (81 Sulisz) – Zawiślak (61 Fornek). Trener Rafał Ormiański ż.

Sędziował Szydełko (Rzeszów). Widzów 100.