4 liga. Cztery gole na osłodę w Ropczycach. Błękitni dali odrobinę radości swoim kibicom

mj
Brawa dla Błękitnych za ambitną walkę do końca
Brawa dla Błękitnych za ambitną walkę do końca Michał Czajka
Błękitni Ropczyce strefy spadkowej już nie opuszczą, ale chcieli nielicznym kibicom, którzy przybyli na ich mecz, dać trochę radości. Wygrali ze Stalą II Mielec 4:0. Błyszczał Hubert Siepierski, bo oprócz dwóch goli miał też asystę przy trafieniu Mateusza Bieńka.

Trener Roman Gruszecki musiał nieco zmienić swój wyjściowy skład. Szansę dostał środkowy obrońca Rafał Miśkowicz. W pierwszej połowie bardzo dobrze wyglądał Sylwester Bigdoń. Były zawodnik m.in. Sokoła Kolbuszowa Dolna najpierw asystował przy golu Huberta Siepierskiego, a potem był faulowany w polu karnym gości i „11” na gola zamienił bardziej doświadczony kolega. Bigdoń solidnie grał w 2 połowie. Centymetrów zabrakło żeby cieszył się ze zdobycia gola.
Dwie bramki z pierwszej połowy teoretycznie „zamknęły” mecz, choć młody zespół z Mielca nie chciał się poddawać. Problem w tym, że gościom brakowało wykończenia. – Wyglądaliśmy jakbyśmy nie mieli napastnika – przyznawali trenerzy Sebastian Bajorek i Tomasz Grabiec.

Przy stanie 2:0 blisko zdobycia kontaktowego gola był Krystian Kardyś. Piłka po wykonanym przez niego rzucie wolnym odbiła się od słupka bramki Kamila Dybskiego. Kilka minut później Błękitni wyszli z kontrą, po której Siepierski podał do Bieńka, a młodzieżowiec podwyższył na 3:0. Mielczanie angażując się mocno w rozgrywanie piłki na połowie rywala często narażali się na kontry miejscowych. Oddawali sporo strzałów z dystansu, ale zwykle czujny był Dybski, ale piłka mijała światło bramki. Na koniec meczu bramkę na 4:0 zdobył sprowadzony w zimie do Ropczyc z Orła Przeworsk – Adrian Halwa. – Piłkarsko mielecki zespół nie wyglądał źle, ale my byliśmy konkretniejsi w swoich atakach – oceniał Robert Sulisz, kierownik Błękitnych.

Błękitni Ropczyce – Stal II Mielec 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Siepierski 41, 2:0 Siepierski 44-karny, 3:0 Bieniek 72, 4:0 Halwa 90.

Błękitni: Dybski - Kukla, Miśkowicz, Darłak (60 A. Ogrodnik ż), Kmiotek – Bigdoń (68 Halwa), Majcher, Świetoń, S. Piwowar (78 Wójtowicz), Siepierski (85 Kozioł)- Bieniek. Trener Roman Gruszecki.

Stal: Illia - Buczek, Wyparło (46 Kacica), Czekaj, Łebek - Guca, Osuch, Pniewski, Lonczak ż, Sosiński (46 Wójcik) - Kardyś. Trener Sebastin Bajorek.

Sędziował Mazur (Stalowa Wola). Widzów 50.