4 liga. KS Wiązownica wygrał w Ropczycach z Błękitnymi

Marcin Jastrzębski
KS Wiązownica przystępuje do tego sezonu w zamiarem powrotu do trzeciej ligi. W Ropczycach widać było, że zespół spod Jarosławia ma nieco większe możliwości od ligowego "średniaka", jakim od paru lat są Błękitni.

Po niespełna kwadransie gry goście wyszli na prowadzenie za sprawą sprowadzonego latem z Wieczystej Kraków, Patryka Zielińskiego. "Zielu" dołożył nogę po podaniu Jakuba Kądziołki. Wiązownica specjalnie nie forsowała tempa, a Błękitni długo nie umieli znaleźć sposobu na mądrze grającego spadkowicza. 20 minut przed końcem, gdy wydawało się, że Wiązownica ma pełna kontrolę nad meczem, miejscowi zdobyli gola na 1:1. Świetnie w środku pola powalczył o piłkę Bartek Darłak, podał do Mateusza Bieńka, a młodzieżowiec Błękitnych wyłożył futbolówkę na 16. metr Waleremu Nikiczukowi. Ukrainiec wewnętrzną częścią stopy uderzył tuż przy słupku. Goście nie zamierzali tego meczu zremisować i naciskali na bramkę miejscowych. 11 minut przed końcem Mirosław Kmiotek dograł w pole karne, gdzie piłkę głową do siatki skierował jeden z najniższych na boisku - Kądziołka. Błękitni próbowali odpowiedzieć. Uderzenia Roberta Świerada skutecznie bronił jednak Arkadiusz Cynar, albo były one niecelne.

Błękitni Ropczyce - KS Wiązownica 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Zieliński 13, 1:1 Nikuczuk 69, 1:2 Kądziołka 79

Błękitni: Dybski - Kukla, Podczaszy, Świetoń, Kmiotek - Bieniek (70 Świerad), A. Ogrodnik (60 Sulisz), Majcher, Darłak (60 Zawiślak), Nikiczuk - M. Ogrodnik. Trener Marek Ormiański.

KS: Cynar - Kloc, Gliniak ż, Kasia, Kordas - Kądziołka (88 Staszczak), Kmiotek, Janiczak ż (82 Szafar), Michalik (60 Wydra) - Rop - Zieliński. Trener Marcin Laska.

Sędziował Mazur (Stalowa Wola). Widzów 200.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani