4 liga. Legion Pilzno rozbił na własnym obiekcie rezerwy Stali Stalowa Wola. Trener Legionu: Byłoby fatalnie, gdybyśmy nie wygrali

mtr
Artur Bżdżoła
„Mecz za sześć punktów” - tak do sobotniego spotkania podchodziły obie drużyny. Ostatecznie ze zdobyczy punktowej cieszył się Legion, który nie pozostawił żadnych złudzeń na boisku i pewnie ograł rezerwy Stali Stalowa Wola.

Gospodarze objęli w 30. minucie – na listę strzelców wpisał się Kamil Żuchowicz, który domknął dośrodkowanie z bocznego sektora i głową skierował futbolówkę do bramki. Tuż przed przerwą Legion podwyższył wynik; po rzucie wolnym precyzyjnie główkował Damian Pęcak.

Po zmianie stron piłkarze Legionu nie odpuścili i po nieco ponad godzinie gry było już 4:0. Honorowe trafienie dla „Stalówki” zanotował Kacper Piotrowski.

Dla drużyny z Pilzna to trzeci triumf w obecnym sezonie. - Liczyliśmy na to zwycięstwo, byłoby fatalnie, gdybyśmy go nie odnieśli. Mogliśmy wygrać wyżej, ale zmarnowaliśmy kilka sytuacji. Najważniejsze są jednak trzy punkty - mówił po meczu Roman Gruszecki, trener Legionu.

Z kolei rezerwy 2-ligowca czekają na zwycięstwo od 15 sierpnia - wówczas Stal ograła beniaminka z Pruchnika 3:1.

Legion Pilzno – Stal II Stalowa Wola 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Żuchowicz 30, 2:0 Pęcak 43, 3:0 Żuchowicz 55, 4:0 Ziaja 61, 4:1 Piotrowski 66.

Legion: Mazur 6 – Nakhaba 6, Pęcak 7, Nalepka 6, Florian 6 (80 Cichowski), Barycza 6, Manzo 6 (75 Tomasiewicz), Żuchowicz 8 (70 Melnyk), Buras 6 (63 Kozioł 5), Ziaja 7 (70 Stypa), Wolański 6. Trener Roman Gruszecki.

Stal II: Konefał 4 – Adamczyk 4 (75 Kersten), Stępniowski 4, Szifer 4, Czerepak 5, Tłuczek 6, Myszak 4 (Rainer 5), Kuchyt 5, Dziopak 4, Marut 4, Piotrowski 4. Trener Piotr Piechniak.