4 liga. Orzeł Przeworsk pokonał Lechię Sędziszów Małoplski. Trzecia wygrana z rzędu podopiecznych Pawła Załogi [ZDJĘCIA]

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał Lechię Sędziszów Małoplski.
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał Lechię Sędziszów Małoplski. Grzegorz Kostka
Orzeł pod wodzą Pawła Załogi, kontynuuje swoja passę bez porażki. Zwycięstwo nad Lechią było trzecim wygranym meczem z rzędu.

Od początku meczu lekka przewaga była po stronie gospodarzy, jednak na bramkę kibice musieli poczekać do 18 minuty. Wtedy to rzut karny podyktowany za faul na Macieju Lechu, na bramkę zamienił Hubert Bednarz. Po przerwie na 2:0 podwyższył Dawid Czyrny. Orzeł mógł przynajmniej zdobyć jeszcze dwa gole, ale zmarnował doskonałe sytuacje. W odpowiedzi goście po ładnym uderzeniu Miłosza Lisa zdobyli bramkę kontaktową, doprowadzając do emocjonującej końcówki spotkania. - Nerwy na własne życzenie. Mamy sytuacje na 3:0 i nie strzelamy, żeby mieć spokój. Mamy trzy punkty i z tego się cieszymy. Krok po kroku realizujemy swój plan – podsumował mecz trener Orła, Paweł Załoga.

Orzeł Przeworsk - Lechia Sędziszów Małopolski 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bednarz 18-karny, 2:0 Czyrny 54, 2:1 Lis 85.

Orzeł: Kurosz – Broda, Salwach, Pikuła, Kowal ż – Dec (46 Czyrny ż), Flis (65 Najsarek), Obłoza, Lech (65 Szewczyk), Wilk ż – Bednarz (60 Andreasik). Trener Paweł Załoga.

Lechia: Ł. Ćwiczak – B. Posłuszny (62 J. Posłuszny), Lesiński, Rogórz, Al. Czólno (68 Dziura) – Urbaniak, Malisiewicz ż (60 Am. Czólno), Róg (76 Lis), Ostreicher, Potwora ż – O. Ćwiczak (46 Makuch). Trener Jakub Słomski ż.

Sędziował Artur Kijak (Stalowa Wola). Widzów 150.