4 liga. Orzeł Przeworsk przegrał z Polonią Przemyśl. Sędziowskie kontrowersje [RELACJA, ZDJĘCIA]

Polonia (niebieskie stroje) z Przeworska wywozi komplet punktów
Polonia (niebieskie stroje) z Przeworska wywozi komplet punktów Grzegorz Kostka
Pojedynek Orła z liderem wielkim meczem nie był. Polonia co prawda mecz wygrała, ale miała przy tym trochę szczęścia i pomocy gospodarzy.

O pierwszej połowie wiele dobrego powiedzieć się nie da – Gdyby nie nasz błąd to typowy mecz na 0:0 – mówił, wychodząc na drugą połowę z szatni, trener Orła Grzegorz Sitek. Wspomniany przez trenera błąd miał miejsce w 38. minucie. Wtedy to w narożniku pola karnego niepotrzebnie Robert Kurosz sfaulował Tomasza Walata, a sędzia spotkania podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Roman Vorobiej.

Wcześniej Orzeł oddał trzy strzały obok słupka (Kacper Rączka, Szymon Barszczak i Jacek Flis) a Polonia popisała się uderzeniem nad poprzeczką Mateusza Padiaska i strzałem odbitym przez bramkarza gospodarzy, Pawła Sedlaczka.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli goście. W polu karny obrońcy miejscowych zostawili Patryka Andreasika, a ten ładnym strzałem w długi róg zdobył drugiego gola dla gości.

Chwilę później miała miejsce dość kontrowersyjne sytuacja. Wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Rączkę pociągnięciem za koszulkę zatrzymał Patryk Andreasik. Za to zachowanie mimo, że pomocnik Orła miał przed sobą tylko bramkarza, ku zdziwieniu wszystkich, obrońca przyjezdnych zobaczył tylko żółty kartonik. Od tego momentu Orzeł mocno rzucił się do ataku, jednak nie potrafił sobie mimo przewagi stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Polonia za to w doliczonym czasie gry mogła pokusić się o trzeciego gola, lecz Dawid Bieniasz przegrał pojedynek z Kuroszem.

Na marginesie wspomnieć trzeba, że mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem, gdyż sędziowie asystenci zapomnieli chorągiewek.

Orzeł Przeworsk - Polonia Przemyśl 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Vorobiej 39-karny, 0:2 Andreasik 50.

Orzeł: Kurosz ż 5 – Salwach 5, Strączek 5, Sykała 5, Kmiotek 5 (84 Listowski) – Flis 5, Nikanovych 5, Barszczak 5 (88 Świst), Rączka 5 (75 Kowal), Wilk 5 (59 Boratyn 5) – Błajda 4 (59 Młodnicki 5). Trener Grzegorz Sitek.

Polonia: Cisek 6 – Solarz (17 Cach 6), Andreasik ż 6, Kuźniar 6, Padiasek 6 – Broda 6 (68 Bieniasz 5), Kazek 5, Skiba 5, Sedlaczek ż 6 (62 Głuszko) – Vorobiej 7 (80 Blachuciak), Walat ż 6 (90+1 Gmulczak). Trener Grzegorz Opaliński.