4 liga podkarpacka. Cosmos Nowotaniec wygrał z Wisłokiem Wiśniowa i przypieczętował awans do 3 ligi [ZDJĘCIA]

Paweł Miś
Paweł Miś
Podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka awans do 3 ligi zapewnili sobie w poprzedniej kolejce pokonując na wyjeździe Lechię Sędziszów Małopolski, ale nie odpuścili ostatniego meczu sezonu i zakończyli rozgrywki wysokim zwycięstwem z Wisłokiem Wiśniowa.

Wisłok odważnie rozpoczął spotkanie z liderem. Aktywny w ataku Cetnarski wraz z Piątkiem kilka razy próbowali nękać defensorów Nowotańca. Po pierwszym kwadransie Cosmos uspokoił grę i stopniowo przejmował inicjatywę. W 18 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Diaz, ale świetną interwencją popisał się Korziewicz. W 27. minucie bliski zmiany rezultatu był Zastavnyi, lecz piłka po strzale obrońcy Nowotańca trafiła w słupek bramki Wiśniowej. W 32. minucie odpowiedział Wisłok. Paweł Piątek spróbował strzału zza pola karnego. Futbolówka minęła jednak bramkę Michury.

W 41. minucie sędzia główny Marek Pająk podyktował rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką w polu karnym przez jednego z graczy Nowotańca. Do jedenastki podszedł Piątek i pewnym strzałem pokonał bramkarza Cosmosu. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą po pięknym strzale Nahornyiego doprowadzili do wyrównania.

Drugą odsłonę dobrze zaczęli piłkarze Wisłoka. Swoje okazję mieli Czelny i Piątek, ale debiutujący w bramce Nowotańca Oskar Sokołowski nie dał się pokonać. W 48. minucie Cosmos przeprowadził szybki kontratak. Jesus Diaz ograł obrońcę i mocnym strzałem pokonał Korziewicza wyprowadzając Nowotaniec na prowadzenie.

Cosmos z minuty na minutę coraz bardziej przejmował kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Efektem były kolejne bramki autorstwa Yavorkyiego i Bohomaza. Jako ostatni w tym pojedynku na listę strzelców wpisał się Ivan Hura, który ładnym strzałem głową posłał piłkę do siatki Wisłoka. Podopieczni trenera Pastuszaka zakończyli sezon z dorobkiem 102 zdobytych bramek co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Cosmos odniósł pewne zwycięstwo, które przypieczętowało bardzo udany sezon i w doskonałych nastrojach mógł rozpocząć świętowanie awansu. Klub z Nowotańca po raz drugi w swojej historii może pochwalić się wywalczeniem awansu do 3 ligi. Wcześniej ta sztuka udała się Cosmosowi w sezonie 2015/16.

Cosmos Nowotaniec – Wisłok Wiśniowa 6:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Paweł Piątek 41-karny, 1:1 Ihor Nahornyi 44, 2:1 Jesus Diaz 48, 3:1 Vadym Yavorskyi 57, 4:1 Nazarii Bohomaz 63, 5:1 Bruno Crespo 74, 6:1 Ivan Hura 88.

Cosmos: Michura (46 Sokołowski) – Zastavnyi, Gomułka ż, Mykytsey, Pena (46 Geci) – Diaz (58 Hura), Nahornyi, Pieszczoch (46 Roslyakov), Crespo – Yavorkyi (58 Bohomaz), Piotrowski (46 Kalemba). Trener: Grzegorz Pastuszak.

Wisłok: Korziewicz – Szymański, Piątek (61 Benc), Krok, Cetnarski, Zięba, Czelny, Koczela (78 Złamaniec), Kasperkowicz, Walicki (58 Sobuś), Kovtok. Trener: Wojciech Kogut.

Sędziowali: Marek Pająk oraz Mariusz Woźniak, Piotr Mazur (Rzeszów).