4 liga podkarpacka. JKS Jarosław wygrywał do przerwy, ale po zmianie stron Sokół Kolbuszowa Dolna odrobił straty

mj
MD
Jarosławianie, mimo imponującego początku meczu, drugi raz z rzędu stracili punkty. Sokół potrzebował wygranej i w drugiej połowie pokazał swój ofensywny potencjał.

Zanim kibice otworzyli paczki ze słonecznikiem z gola cieszył się JKS, „mały” faworyt tego starcia. Wynik otworzył Kolumbijczyk, Michel Cardenas. Piłkę podał mu Jakub Chrupcała. Cardenas zakręcił dwójką obrońców Sokoła i zaskoczył sprytnym uderzeniem Kamila Mazurka. JKS mógł sobie pozwolić na spokojniejszą grę.

– Kontrolowaliśmy to, co działo się w I połowie tego meczu – zaznacza Gracjan Dziukiewicz, prezes JKS-u.

Trener Arek Baran po ostatnim remisie z Czarnymi Trześń, zdecydował się na zmiany w składzie. Na ławce usiadł doświadczony obrońca Maciej Saramak. Gościom zadania nie ułatwiła też kontuzja (z początku meczu) Karola Ptasznika.

Po zmianie stron mocniej do pracy wzięli się gospodarze.

– Nasza gra w pierwszej połowie wyglądał nieporadnie – zaznaczał Waldemar Mazurek, trener Sokoła.

Grę gospodarzy, w drugiej połowie umiał napędzić Bartek Miazga. Po faulu Pawła Bartnika na Krystianie Biku kolbuszowska drużyna miała rzut karny. Na gola zamienił go Kornel Kołacz. Za chwilę do siatki gości trafił były zawodnik JKS-u Kamil Aab. Dodatkowo, za chwilę, po dwóch żółtych kartkach, z boiska wyleciał Sebastian Sobolewski.

– Sokół nas zaskoczył chwilę po przerwie, a po czerwonej kartce Sobolewskiego rywale wyglądali dużo lepiej. To oni przeważali – przyznaje Gracjan Dziukiewicz.

Przyjezdnym nadzieje na lepszy wynik odebrała bramka na 3:1. Maksymilian Szakiel faulował K. Bika, a tym razem „11” na gola zamienił Ukrainiec – Roman Ilnicki.

Sokół miał jeszcze okazje na podwyższenie wyniku. W dobrych sytuacjach znaleźli się m.in. Szymon Ubraniak, Brian Dziedzic czy Tomek Wargacki.

Sokół Kolbuszowa Dolna – JKS Jarosław 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Cardenas 1, 1:1 Kołacz 47-karny, 2:1 Aab 51, 3:1 Ilnicki 65-karny.

Sokół: K. Mazurek – P. Dziedzic, Remut, Ilnicki, Szkolnik – Bik (74 Wargacki), Miśko, Kołacz ż, Ogiba (46 Miazga), K. Dziedzic (60 B. Dziedzic) - Aab (80 Urbaniak). Trener Waldemar Mazurek.

JKS: Dudek ż – Ptasznik (16 Dymirow), Szakiel, Bogacz (80 Aksamit), Bartnik – Sobolewski ż ż cz [66], Chrupcała, Bała, Cardenas (68 Socha), Pawlak (68 Krzyczkowski) – Hass. Trener Arkadiusz Baran.

Sędziował Kijowski (Krosno). Widzów 100.