4 liga podkarpacka. JKS Jarosław wypunktował Błękitnych Ropczyce

Tomasz Strzębała
Tomasz Sowa
Tylko na początku mecz był wyrównany. Później jarosławianie zdominowali zespół z Ropczyc i na spokoju go wypunktowali. Przyjezdni zmarnowali rzut karny.

Do 17 minuty z boiska wiało nudą, bo obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Dopiero wtedy pierwszą sytuację stworzyli goście. Po kontrze, bramkarza JKS-u próbował zaskoczyć Hubert Siepierski. Miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie. Po wybiciu piłki przez Maksyma Guridova ta znalazła się w polu karnym Błękitnych, trafiła pod nogi Patryka Pakuły, który bez trudu wepchnął ją do siatki. Ekipa z Ropczyc nie chciała się poddawać i w 25 minucie doprowadziła do remisu. Po zagraniu Mateusza Bienieka, błąd jarosławskich defensorów wykorzystał Kacper Wywrót. Z wyrównania nie cieszyła się jednak długo. Dwie minuty później JKS znowu był na plusie. Po wymianie podań w polu karnym przyjezdnych, z bliska celnie przymierzył Radosław Socha. W końcówce połowy miejscowi mieli jeszcze dwie dobre okazje do podwyższenia rezultatu, ale najpierw Piotr Pindak za długo kiwał w jedenastce i stracił futbolówkę a później Oliwier Pilch głową uderzał nad bramką. Dla Błękitnych gola z dystansu szukał Tomasz Nalepka, ale Guridov zdołał sparować strzał na róg.

Po zmianie stron, w 50. minucie z rzutu wolnego strzelał Pindak i piłka po rykoszecie wpadła do siatki Błękitnych. W 54 minucie Socha znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Ropczycki golkiper zdołał jednak obronić jego uderzenie i odbić na poprzeczkę. W 57 minucie po faulu Sobolewskiego przyjezdni mieli rzut karny. Strzał Siepierskiego obronił jednak Guridov, poradził też sobie z dobitką Dawida Zawiślaka. Tymczasem w 64 minucie JKS zdobył kolejną bramkę. Na listę strzelców wpisał się Pilch. W ostatnich fragmentach gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wygraną, ale zabrakło im precyzji.

JKS Jarosław - Błękitni Ropczyce 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Pakuła 17, 1:1 Wywrót 25, 2:1 Socha 27, 3:1 Pindak 50 rzut wolny, 4:1 Pilch 64.

JKS: Guridov - Dubaj (90. Kruczkiewicz), Baran ż, Gida, Pakuła (54. Kopcio ż) - Sobolewski, Chrupcała ż, Pilch (87. Rodrigues), Brodowicz (72. Dusiło) - Pindak, Socha (79. Nowogrodzki). Trener: G. Baran

Błękitni: Psioda - Rudny (68. Dudek), Orzech, Wywrót (73. Ogrodnik), Bieniek ż - Piwowar (79. Kukla), Pociask (58. Zawiślak), Siepierski, Nalepka ż - Ochał, Darłak. Trener: R. Rudny.

Sędziował: Warzocha (Rzeszów). Widzów: 350.