4 liga podkarpacka: JKS Jarosław zremisował u siebie z Głogovią Głogów Małopolski

Głogovia Głogów Małopolski zdobyła punkt w Jarosławiu
Głogovia Głogów Małopolski zdobyła punkt w Jarosławiu M. Czajka
Wynikiem 1:1 zakończył się zaległy mecz 4 ligi podkarpackiej pomiędzy JKS-em Jarosław i Głogovią Głogów Małopolski. Za kilka dni ostatnia kolejka i zakończenie sezonu.

Był to mecz zamykający 34 serię gier w 4 lidze.

Obie drużyny nie pokazały nic szczególnego, widać że głowami zawodnicy są już powoli na wakacjach.

Piłkarsko lepiej prezentowali się goście. Ich gra wyglądała na lepiej zorganizowaną i konkretniejszą, ale nie specjalnie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie najlepszą okazję na bramkę miał Rączka. Dzięki dobremu podaniu Ptasznika znalazł się sam na sam z Lipką. Próbował przelobować golkipera Głogovii, ale uderzył piłkę zbyt lekko i ten ją wyłapał. Lipka był też czujny przy strzale Stankiewicz, odbijając piłkę nad poprzeczkę. Pod bramką gospodarzy było groźnie, gdy błąd popełnił Sobolewski. Pomocnik JKS-u odbił piłkę wprost pod nogi Tarnowskiego, ale jego strzał z ostrego konta odbił Lis.

W przerwie nastąpiła miła uroczystość. Drużyna JKS-u wraz z Bogdanem Zającem przekazała klubowe pamiątki, koszulkę i piłkę Mateuszowi Cielcowi. Młody wychowanek JKS-u musiał przedwcześnie zakończyć przygodę z piłką ze względów zdrowotnych.

Po zmianie stron goście przycisnęli mocniej i osiągnęli zamierzony cel. Pałys-Rydzik najpierw obsłużył podaniem Tarałę, ale ten nie sięgnął piłki w polu karnym. Pięć minut później, podanie pomocnika Głogovii było już precyzyjne. Tym razem jego adresatem był Buczek. Napastnik przyjezdnych znalazł się sam na sam z bramkarzem JKS-u i okazji nie zmarnował.

Jarosławianie wyrównali po akcji rezerwowych. Kopcio zagrał do Krzyczkowskiego, a pokonał w sytuacji sam na sam Lipkę. Kilka chwil później Kopcio znów podawał do Krzyczkowskiego. Tym razem jednak ten drugi nieczysto uderzył w piłkę i sprzed linii bramkowej piłkę wybił jeden z defensorów, próbował jeszcze dobijać Stankiewicz, ale bezskutecznie.

JKS Jarosław - Głogovia Głogów Małopolski 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Buczek 65, 1:1 Krzyczkowski 70.

JKS: Lis - Ptasznik (90+4 Roga), Szakiel, Saramak, Bartnik - Pilch (63 Kopcio), Sobolewski, Kubas, Kurek (63 Krzyczkowski), Rączka (72 Aksamit) - Stankiewicz (80 Zalewski). Trener Arkadiusz Baran.

Głogovia: Lipka - Bożek, Załucki, Hus, Kłak (80 Kloc) - Pyrdek, Frankiewicz, Pałys-Rydzik, Tarnowski (46 Tarała), Kądziołka - Buczek (76 Szymański). Trener Adam Wałczyk.

Sędziował: Jerzy Czenczek (Nowa Sarzyna).