4 liga podkarpacka. Spektakularne zwycięstwo Stali II Rzeszów nad LKS-em Skołoszów. Rzeszowianie zaaplikowali rywalowi aż osiem bramek

Karol Pieniążek
Stal II Rzeszów zaaplikowała rywalowi aż osiem bramek.
Stal II Rzeszów zaaplikowała rywalowi aż osiem bramek. Łukasz Pado
Rzeszowianie wywiązali się z roli zdecydowanego faworyta i rozgromili zespół ze Skołoszowa aż 8:1. Goście na mecz przyjechali w 11 zawodników i nie mieli możliwości dokonać ani jednej zmiany.

Strzelanie sensacyjnie rozpoczęła drużyna prowadzona przez trenera Bogusława Sierżęgę. Pięknym rajdem przez ponad połowę boiska popisał się Hubert Świecarz, kończąc akcję po długim słupku. Stal odpowiedziała w 25. minucie, po samobójczym trafieniu Czerwińskiego.

Do przerwy rzeszowianie zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw kapitalnym strzałem popisał się Szymon Mazur, a bramkę do szatni z karnego zdobył Kacper Paśko. Ten sam zawodnik chwilę po przerwie ponownie wpisał się na listę strzelców, po ładnym trafieniu z zza pola karnego.

Autorem kolejnych czterech bramek był jeden zawodnik – Manolo. Meksykanin do zdobycia hat-tricka potrzebował zaledwie 9. minut, a czwartą bramkę dołożył w samej końcówce spotkania.

Stal II Rzeszów - LKS Skołoszów 8:1 (3:1)

Bramki: 0:1 Świecarz 4, 1:1 Czerwiński (sam.) 25, 2:1 S. Mazur 36, 3:1 Paśko 44-karny, 4:1 Paśko 51, 5:1 Manolo 70, 6:1 Manolo 72, 7:1 Manolo 79, 8:1 Manolo 89.

Stal: Chrapusta – Gielar, Kaczor, Paśko, M. Mazur (62 Zych), Souto (46 Guedes), S. Mazur (62 Ofiara), Kądziołka (56 Łysiak), Łyczko, Piotrowski, Manolo. Trener: Sławomir Szeliga.

Skołoszów: Ferlejko – Kuryj, Mikulec, Brodowicz, K. Buczkowski, Świecarz, Kiełbasa, Czerwiński, Modny, M. Buczkowski, Mariash. Trener: Bogusław Sierżęga.

Sędziował: Bieniasz (Rzeszów). Widzów: 50.