4 liga podkarpacka. Udany rewanż SPEC Stali Łańcut. Konrad Buć bohaterem

Karol Pieniążek
Stal Łańcut zrewanżowała się za jesienną porażkę.
Stal Łańcut zrewanżowała się za jesienną porażkę. Łukasz Pado
W sobotnim spotkaniu 20. kolejki 4 ligi podkarpackiej SPEC Stal Łańcut pokonała imienniczkę z Rzeszowa 2:1 po golu w doliczonym czasie gry, rewanżując się za jesienną porażkę.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy nie potrafili wykorzystać dogodnych okazji. Natomiast pierwsza do konkretów przeszła Stal Łańcut, a kapitalny kontratak w 43. minucie zakończył Konrad Buć, po asyście Roga.

W drugą połowę podobnie jak w pierwszą lepiej weszli podopieczni Sławomira Szeligi, lecz tym razem udało się zdobyć wyrównującą bramkę, której autorem po prostopadłym podaniu Manolo był Jakub Zych. Rzeszowianie mogli pójść za ciosem, ale łańcucian po strzale Lorka uratował słupek.

Ostatnie słowo należało jednak do gości z Łańcuta, gdzie po fatalnym błędzie Wierzchowskiego piłkę do pustej bramki dobił Buć, dla którego była to 11 bramka w tym sezonie.

Stal II Rzeszów - SPEC Stal Łańcut 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Buć 43, 1:1 Zych 47, 1:2 Buć 90+2.

Stal II: Wierzchowski – Evertz, Paśko ż, Guedes, Mazur – Souto ż, Lorek (84 Opalski), Stankowski (57 Łyczko), Zych (84 Hałucha), Łysiak (73 Pieniążek) - Manolo. Trener: Sławomir Szeliga.

Stal: Szpindor – Paczocha (81 Kołodziej), Kmuk, Kocój, Mach - Więcek, Wójcik, Daniel (81 Płocica), Buć, Majda ż - Róg. Trener: Krzysztof Korab.

Sędziował: Mazur (Stalowa Wola). Widzów: ok. 60.