4 liga. Wiązownica pokonała Orła Przeworsk. Skuteczność gospodarzy w drugiej połowie

kostek
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) ........
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) ........ Grzegorz Kostka
Obie drużyny w tym meczu chciały coś udowodnić. Gospodarze ostatnio nie zachwycali swoją grą, goście zaś byli w poprzednich meczach strasznie nie skuteczni. Dodatkowo trenerem gospodarzy jest Marcin Laska, pochodzący z Przeworska.

Goście nastawili się na defensywę, co wymogło na gospodarzach granie ataku pozycyjnego. Przyjezdni dość dobrze się trzymali, aż do 29 minuty, kiedy to Patryk Zieliński otworzył wynik meczu. Z prowadzenia miejscowi długo się nie nacieszyli, bo już po dwóch minutach wypad Orła zakończył się celnym strzałem Dawida Stypy. Orzeł schowany w defensywie chwilę później wyprowadził kolejny zabójczy kontratak, który bramką zakończył Hubert Bednarz, wyprowadzając przeworszczan na prowadzenie. Tuż przed przerwą Orzeł mógł zadać kolejny cios, ale Dawid Obłoza zmarnował sytuację sam na sam.

- Mój zespół gra to co w innych meczach u siebie, gramy na stojąco i myślimy, że wygramy mecz. Orzeł zasłużenie prowadzi

- mówił w przerwie prezes gospodarzy, Ernest Kasia.

Po zmianie stroną drużyną prowadzącą grę byli gospodarze. Jednak Orzeł mądrze się bronił. W końcu w 62 minucie po wrzutce Kornela Kordasa, Patryk Zieliński doprowadził do wyrównania. Kwadrans później pięknym uderzeniem z woleja popisał się Rafał Michalik, dając ponownie prowadzenie miejscowym. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił wspomniany już Rafał Michalik, który wykończył rajd Jakuba Kądziołki.

- Dwa oblicza drużyny, moja rozmowa w szatni w przerwie meczu z zawodnikami pomogła. Pokazali, że jak chce im się biegać to potrafią grać w piłkę, trzeba tylko wykrzesać trochę sił. Dzisiaj im dziękuje za drugą połowę

- zakończył prezes Ernest Kasia.

KS Wiązownica - Orzeł Przeworsk 4:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Zieliński 29, 1:1 Stypa 31, 1:2 Bednarz 36, 2:2 Zieliński 62, 3:2 Michalik 76, 4:2 Michalik 90.

Wiązownica: Cynar – Sitek (46 H. Kasia), Staszczak, Gliniak ż, Kordas – Janiczak, Rop (46 Wydra), Kloc - Kądziołka, Zieliński, Michalik. Trener Marcin Laska.

Orzeł: Kurosz – Halwa (84 Bogacz), Pikuła, Salwach, Lech ż, Broda – Bednarz (75 Boratyn), Flis, Obłoza, Stypa (75 Kruk) - Czyrny. Trener Paweł Załoga.

Sędziował Kublas (Jarosław). Widzów: 150.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani