Adam Małysz trzeci w kwalifikacjach do zawodów w Kuopio

Przemysław Markocki
Adam Małysz skakał w Kuopio bardzo daleko.
Adam Małysz skakał w Kuopio bardzo daleko. MAREK DYBAŚ
Adam Małysz zajął trzecie miejsce podczas kwalifikacji do wtorkowego konkursu w fińskim Kuopio. Przez kwalifikacje przebrnęli także Kamil Stoch i Stefan Hula.

Małysz z wynikiem 125 metrów dał się wyprzedzić tylko Japończykowi Fumihisa Yumoto - który miał lepsze noty za styl - i Francuzowi Emmanuelowi Chedalowi - który wylądował o metr dalej.

Na 15. pozycji plasował się Stoch (112 m), a 21. miejsce zajął Hula (108,5 m). Awansować nie udało się niestety Łukaszowi Rutkowskiemu, który zajął dopiero 47. pozycję (95 m).

Spośród zawodników pierwszej dziesiątki Pucharu Świata dalej od Małysz skoczył tylko Austriak Gregor Schlierenzauer, który poszybował najdalej spośród wszystkich startujących zawodników (130 m).

Konkursy indywidualny na skoczni Puijo (K-120) w fińskim Kuopio, który zaliczany jest do Turnieju Nordyckiego, rozpocznie się we wtorek o godz. 17. Relację "na żywo" przeprowadzi TVP1.