Amica Cup: Porażka Developresu Rzeszów z ekipą z Drezna 0:3

luci, developres.rzeszow.pl
Developres uległ w Szmotułach ekipie z Drezna 0:3.
Developres uległ w Szmotułach ekipie z Drezna 0:3. Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu Rzeszów przegrały z Drezno SC w swoim drugim meczu w ramach turnieju Amica Cup w Szamotułach. W niedzielę starcie z innym niemieckim zespołem Schwerin.

Developres SkyRes Rzeszów – Drezno SC 0:3 (22:25, 23:25, 24:26)

Drużyny z Niemiec wyraźnie nie leżą rzeszowiankom. W Novej Goricy lepszy od Developresu okazał się Poczdam, a tym razem do zera naszą ekipę ograło Drezno.

Pierwszy set rozpoczął się obiecująco. Kąśliwe zagrywki Agnieszki Rabki, zaskoczyły rywalki i Developres prowadził 4:1. Takich pozytywnych momentów w dalszej części meczu było jednak już mniej. Niemki szybko odrobiły stratę, ale wyrównana walka toczyłasię niemal do samego końca.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się do połowy, mogły się podobać pojedyncze akcje rzeszowianek, jak choćby pojedynczy blok w wykonaniu Katarzyny Żabińskiej. Niemki jednak w drugiej części tej partii wypracowały sobie nieznaczną przewagę i kontrolowały wynik, choć w końcówce blisko było odrobienia strat.

Developres mocno rozpoczął trzecią partię i wydawało się, że jest w stanie jeszcze postraszyć rywalki (8:4, 10:7). Niemkom, dzięki skutecznej grze w ataku, udało się odrobić straty (16:16). Rzeszowianki znów się poderwały i prowadziły nawet 23:21. Niestety w końcówce popełniły zbyt wiele błędów.

W niedzielę ostatni dzień turnieju. O godzinie 11 Grot Budowlani Łódź zmierzą się z Drezno SC, a o godzinie 13 Developres zagra z Palmberg Schwerin.