Asseco Resovia przegrała sparing z Bate Borysów

Marek Bluj
Siatkarze Asseco Resovii przegrali w Nowym Sączu pokazowy mecz z białoruskim zespołem Bate Borysow 0:3 (23:25, 19:25, 15:25).

Trener Andrzej Kowal sprawdzał młodych zawodników. Bate Borysow przebywa w Wieliczce na zgrupowaniu.

W pierwszym secie gra od początku seta toczyła się punkt za punkt, końcówkę na przewagi wygrał zespół z Borysowa. W drugiej partii na boisku za Dawida Konarskiego pojawił się Michał Szalacha, a Krzysztofa Ignaczaka zmienił Mateusz Masłowski.

Zespół z Białorusi w końcówce odskoczył na kilka punktów i tę partię również rozstrzygnął na swoją korzyść.

Trzeciego seta białoruski zespół rozpoczął od wysokiego prowadzenia. Młodzi zawodnicy Asseco Resovii wspomagani przez starszych kolegów - Wojciecha Grzyba i Łukasza Perłowskiego nie zdołali odrobić strat i wysoko przegrali ostatnią partię.

Asseco Resovia Rzeszów - Bate Borysow 0:3 (23:25, 19:25, 15:25)

Asseco Resovia: Mateusz Kędzierski Dawid Konarski, Wojciech Grzyb, Łukasz Perłowski, Michał Filip, Dariusz Jakubek, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Szalacha, Mateusz Masłowski, Dawid Wiczkowski.