Asseco Resovia przegrała z Effectorem Kielce!

pmarkocki
Effector Kielce pokonał Asseco Resovię w tie-breaku.
Effector Kielce pokonał Asseco Resovię w tie-breaku. archiwum
Siatkarze Asseco Resovii prowadzili w wyjazdowym meczu z Effectorem Kielce 2:1, ale ostatecznie przegrali w tie-breaku.

Porażka mistrzów Polski z Effectorem Kielce jest sporym zaskoczeniem. W dotychczasowych pojedynkach w tym sezonie trzykrotnie górą byli siatkarze Asseco Resovii (zawsze 3:0 - dwa razy w Pucharze Polski i raz w lidze).

Tym razem jednak lepsi byli kielczanie - zwyciężyli w tie-breaku po bardzo zaciętej walce.

Skazywani na porażkę gospodarze pokazali, że nie będą łatwym rywalem już w pierwszym secie zwyciężając 25:19. Kolejne dwie odsłony jednak zakończyły się zwycięstwem rzeszowian (26:24 i 25:21).

W czwartym secie siatkarze Asseco Resovii mieli piłkę meczową, ale punkt dla gospodarzy zdobył Tomasz Józefacki (były resoviak) - ostatecznie kielczanie zwyciężyli 27:25.

W tie-breaku nasz zespół cały czas gonił, ale dogonić się nie udało - wygrał Effector 16:14 i w całym meczu 3:2.